“Один келих вина — усе ж можна?”, “Шкодить дитині — лише алкоголізм, а помірне вживання ні”, — навколо теми алкоголю під час вагітності існує безліч міфів. Спеціалісти медичного центру Вітар Н розвіють їх просто зараз. Ми підготували для Вас детальну статтю про алкоголь та вагітність. Розкажемо, як впливає спиртне на розвиток дитини, чи можна вживати алкоголь у цей період, і як діяти у випадку, якщо вагітна жінка — алкозалежна.
Як алкоголь впливає на розвиток дитини в утробі матері?
Вживання алкоголю під час вагітності може призвести до виникнення фізичних та розумових вад розвитку у новонародженої дитини. Кожного року понад 50 тисяч немовлят народжується з різними проявами уражень, які пов’язані саме з вживанням спиртного.

Науково доведено: алкоголь може вільно проникати крізь плацентарний бар’єр, та приблизно за 2 години потрапляє у кров плоду. При цьому доза, алкоголю, що отримала дитина, дорівнює дозі, яку випила вагітна жінка.

Алкоголь діє, як тератоген. Говорячи простими словами, може порушувати розвиток плоду. Зокрема, вражає клітини центральної нервової системи та інших частин тіла, порушує розвиток немовляти в утробі матері.

Розлади та дефекти, які виникають внаслідок впливу алкоголю на дитину, спеціалісти об’єднали в одну групу станів під назвою розлади фетального алкогольного спектру (ФАСП).

Є такі види розладів ФАСП:

Фетальний алкогольний синдром (ФАС) — найважчий. Діти мають специфічні риси обличчя, вади слуху та зору, повільно ростуть, можуть відчувати проблеми з пам’яттю та навчанням.
Алкогольний розлад нейророзвитку (АРНР) — інтелектуальні порушення, проблеми з поведінкою, навчанням, пам’яттю, увагою, судженнями та поганий контроль над імпульсами. Специфічні риси обличчя при цьому відсутні.
Вроджені дефекти, пов’язані з алкоголем (ВДПА) — неправильне формування скелета, важливих органів (зокрема серця та нирок).
Нейро-поведінковий розлад, пов’язаний із пренатальним впливом алкоголю (НП-ПЕА). Провокує проблеми у трьох сферах: мислення та пам’ять; проблеми з поведінкою (істерики); проблеми з повсякденним життям.

Дані Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) свідчать, що Україна має один із найвищих у світі рівнів поширення фетального алкогольного синдрому — 50 випадків на 10 000 людей. Опитування показало, що багато українських жінок вважають «маленькі» дози спиртного безпечними під час вагітності. Особливо — під час останнього триместру.

Наголосимо: безпечного триместру, як і безпечної дози, не існує. Припинити вживання алкоголю необхідно вже на етапі підготовки до зачаття, а в перші тижні вагітності — й поготів.
Алкогольна залежність у вагітних жінок: що робити?
Окремо варто розглянути хронічне вживання спиртного вагітними. Алкозалежні жінки часто вагітніють незаплановано, або навіть плануючи мати дитину не вважають за потрібне відмовлятися від спиртного. Це дуже небезпечно. Алкоголь, який п’єте Ви, п’є Ваша ще ненароджена дитина. Це провокує ряд серйозних наслідків для здоров’я:

Патології розвитку сечостатевої та серцево-судинної системи.
Викидень та передчасні пологи.
Збої в формування органів дихання та травлення.
Зниження ваги в 68% випадків.
Нестача кисню.
Аномалії обличчя.
Метаболічні порушення.
Захворювання нервової системи.
Психічні відхилення.
Формування вродженої алкогольної залежності.

Єдине правильне рішення для вагітної жінки, яка страждає на алкоголізм — звернутися за допомогою до лікаря. Лікування алкозалежності вагітних у Львові передбачає застосування спеціальних методик, які дозволяють кинути пити без стресу та шкоди для дитини. Чим раніше ви звернетеся до лікаря, тим швидше зможете повернутися до нормального життя!
Лікування алкоголізму у Львові на ранніх термінах вагітності
Самостійно кинути пити алкозалежна жінка не може. Це не лише дуже важко, а й небезпечно. Різка відмова від алкоголю без контролю з боку лікарів провокує такі наслідки, як:

різкі гормональні скачки;
погіршення фізичного та емоційного стану за відсутності підтримуючої терапії;
висока ймовірність зривів — жінка може у будь-який момент купити алкогольний напій та вжити його;
« біла гарячка».

Лікування в умовах клініки гарантує ефективність та безпеку. Адже лікарі враховують ряд особливостей:

постійно відстежують розвиток дитини;
ретельно підбирають препарати для детоксикації та стабілізації стану (ліки не шкодять дитині);
роблять вагомий акцент на психокорекцію.

Важливий етап лікування — післяреабілітаційна підтримка. Психолог постійно перебуває на зв’язку з вагітною жінкою, допомагаючи уникнути зривів.
Лікування алкогольної залежності у вагітних — допомога медичного центру Вітар Н
Алкоголізм під час вагітності — проблема, з якою допоможуть впоратися фахівці нашого медичного центру. Ми проводимо якісну діагностику та своєчасне, результативне лікування. З повагою ставимося до персональних даних клієнтів: конфіденційність гарантована.

Телефон медичного центру Вітар Н у Львові:

+38 (094) 993-24-55
Часті питання про вживання алкоголю під час вагітності
Чи можна вживати алкоголь під час вагітності?
Коротка відповідь — ні. Безпечної дози спиртного не існує: алкоголь, який вживає мама, однозначно з цим вживає і дитина.

Чи споживання алкоголю може призвести до викидня?
Так, деякі наукові дослідження доводять, що алкоголь підвищує ризик викидня та народження мертвої дитини.

Чи безпечно вживати алкоголь після першого триместру?
Ні, це ще один міф. Дитина продовжує розвиватися в утробі матері протягом всієї вагітності, і будь-яка доза алкоголю може їй нашкодити.
Автор Вікторія Запорожан