Проблема алкоголізму залишається актуальною для України. Близько 83% від загальної кількості алкозалежних — це чоловіки. При цьому дуже часто ця проблема вражає забезпечених людей, які не належать до слабозахищених прошарків суспільства. Тому важливо бути проінформованим про проблему та знати, як відстежити розвиток алкогольної залежності. Спеціалісти медичного центру Вітар Н підготували для вас статтю про вплив спиртного на здоров’я чоловіків. Розкажемо, які порушення викликає алкоголь, та коли варто звернутися до лікаря.
Механізм дії алкоголю на організм чоловіка
Підступність спиртних напоїв — в сповільненості їх дії. Навіть за умови вживання незначних доз спиртного регулярно, спостерігається негативний вплив на організм чоловіка. Відбуваються незворотні процеси, які стосуються, зокрема, репродуктивної функції.

Так, регулярне вживання алкоголю провокує вироблення естрогену в чоловіків. Висока концентрація цього гормону знижує потяг до протилежної статі, а також провокує зміни в організмі. У чоловіка збільшуються груди, з’являються жирові відкладення на животі та в зоні тазу. Разом із тим, під впливом алкоголю знижується якісний та кількісний склад сперматозоїдів. Падає ймовірність запліднення, та народження здорової дитини, якщо запліднення все ж відбулося.

Окрім впливу на репродуктивну систему, алкоголь провокує:

захворювання печінки;
хвороби шлунково-кишкового тракту;
порушення системи кровотворення;
падіння імунітету;
хвороби серцево-судинної системи.

Суттєво підвищується ризик розвитку інфарктів та інсультів, а також передчасної смерті.
Ознаки алкоголізму у чоловіків
У питанні лікування алкогольної залежності важливо не втрачати час. Чим раніше Ви звернетесь до лікаря — тим краще. Ознаками алкогольної залежності є:

зникнення симптомів алкогольної інтоксикації;
втрата контролю над дозою випитого;
абстинентний синдром — “ломка”, якщо тривалий час немає можливості випити;
провали в пам’яті під час алкогольного сп’яніння
та інші.

З розвитком залежності з’являються фізичні симптоми: почервоніння шкіри, тремор рук, судоми, підвищена пітливість, порушення мови. Чоловік стає більш дратівливим. агресивним, замикається в собі.
Лікування чоловічого алкоголізму у Львові — допомога медичного центру Вітар Н
З проблемою алкозалежності може зіштовхнутися будь-хто. Це не привід відчувати сором чи страх, а необхідність звернутися за професійною допомогою. Медичний центр Вітар Н гарантує якісне та результативне лікування алкоголізму в чоловіків. Ми дбаємо про індивідуальне, ефективне лікування, та зберігаємо анонімність ваших даних. Для запису на консультацію телефонуйте за номером клініки Вітар Н у Львові:

+38 (094) 993-24-55
Часті питання про вплив алкоголю на жіночий організм
Як лікують алкоголізм у чоловіків?
Методика лікування залежить від стадії залежності, стану організму та інших факторів. Застосовуються різноманітні медикаментозні та немедикаментозні методики, психотерапія.

Чи може чоловік кинути пити самостійно?
У дуже рідкісних випадках та на ранніх стадіях розвитку залежності — так. Але ми не радимо займатися самолікуванням: зверніться за допомогою до фахівця.

Коли варто розпочинати лікування алкоголізму?
Чим раніше буде розпочате лікування — тим результативнішим воно буде. Важливо звертатися до лікаря одразу, як тільки усвідомите залежність.
Автор Вікторія Запорожан