addiction

Медичний центр “Вітар Н” у Львові лікує усі види залежностей. Але, давайте детально розглянемо, що таке насправді залежність?

Залежність — набута гостра потреба здійснювати якісь дії або вживати якісь речовини. У практиці, цей термін має кілька значень.

У повсякденній мові термін «залежність» використовується в основному стосовно людей, які зловживають наркотиками, алкоголем та сигаретами. У ширшому контексті можна послатися на багато інших видів поведінки, таких, як ігри, перегляд телевізора, комп’ютерна залежність, Інтернет або сексуальна залежність.

Залежність поділяють на фізіологічну та психічну.

Дії, що здійснюються через залежність людини від тої чи іншої речовини, яку вона вживає, переважно є шкідливими для організму людини. Вони перешкоджають людині розвиватися як розумово, так і фізично. Серед цих звичок виділяють декілька найшкідливіших – це наркоманія, алкоголізм, токсикоманія та тютюнопаління.

Фізична залежність

«Фізична залежність» від речовин визначається за появи характерних симптомів, коли речовину раптово припинено (перестали вживати). Опіати, бензодіазепіни, барбітурати, алкоголь і нікотин та інші важкі фармакологічні засоби викликають фізичну «залежність». З іншого боку, деякі категорії речовин чи їх частки і досі не розглянуті в розрізі звикання: кортизон, бета-блокатори і антидепресанти. Таким чином, у той час як «фізична залежність» може бути важливим чинником у «психологічній залежності», і часто стає первинною мотивацією до «залежності» людини – первісного присвоєння первинного звикання до речовини, як правило, це здатність викликати задоволення, хоча і при тривалому використанні, наслідком є не стільки задоволення, як примус організму чи потреба в полегшенні тривоги чи дискомфорту, викликані згодом уже відсутністю даної речовини (до дії якої організм звикся), внаслідок чого речовина уже стала використовуватися людиною-пацієнтом вимушено.

Деякі речовини викликають фізичну залежність чи фізіологічних терпимість – але не «залежність», як таку – наприклад, різні проносні засоби, які не є психотропними; засоби від носового набряку (нежить); та деякі антидепресанти, особливо Венлафаксин , пароксетин і сертралін, тому що вони мають досить короткий період напіврозпаду, так що їм це заважає раптово викликати швидшу зміну балансу нейромедіаторів в головному мозку, а ніж більшість інших антидепресантів.

Швидкість, з якою дана людина стає залежною від різних речовин, змінюється в залежності від самої речовини, частоти її використання, способів прийому, інтенсивності задоволення чи ейфорії організму, генетичної та психологічної сприйнятливості індивідуума. Деякі люди можуть проявляти алкогольні тенденції з моменту першого свого сп’яніння, у той час як інші люди можна пити доволі часто й ніколи не стануть «залежними». Опійна залежність осіб, вже не так різко залежить в різних індивідуумів, оскільки навіть від низьких доз препаратів більшість людей, піддаються серйозній його дії, хоча це може бути пов’язано з рядом інших факторів, так як використання опію в значній мірі стимулює процеси вдоволення й викликають нейротрансміттерові реакції в головному мозку. Тим не менше, з-за цих змін, та на додаток до прийнятих норм і новітніх досліджень, більша частина медичного співтовариства пристала на думку, що «залежність» є ще й почасти генетичним наслідком, а речовини стають модератором тяжких наслідків в організмі.

Психологічна залежність

Психологічна залежність – залежність від розумового стану людини, і відбувається внаслідок психологічних абстинентних синдромів (наприклад, потяг, дратівливість, безсоння, депресія, анорексія і т.д.). «Залежність», в теорії, може бути отримана від будь-якої винагороди поведінки, і, як вважають, буде в значній мірі пов’язана з системою дофамінергічних впливів в мозговій системі людини (як у випадку з кокаїном і амфетамінами).

Людина, яка почуває себе «фізично залежною», а не психологічно, може мати свою дозу, яку поступово знижуючи, вона не позбавиться «фізичної залежності». Однак, якщо ця людина ємає додатково ще й симптоми «психологічної залежності», особа все ще знаходитиметься на серйозній стадії, коли таки виникатиме ризик поновлення і рецидив щодо наступної «фізичної залежності».

Психологічна залежність не повинна бути обмежена тільки до речовин, і навіть професійна діяльність та поведінкові моделі можна причисляти до «залежності», якщо вони стають некерованими, наприклад, проблеми ігроманії, інтернет-залежність, комп’ютерна залежність, сексуальна залежність, порнографія, наркоманія, переїдання, шопоголізм або трудоголізм.

Лікування залежностей у Львові – відтепер це просто та швидко, разом із медичним центром “Вітар Н”. Телефонуйте нам цілодобово: +38 (094) 993-24-55, +38 (063) 993-24-55+38 (068) 993-24-55