alco

Алкоголізм — це хронічне захворювання, яке може вразити людину будь-якого віку, статі чи соціального статусу. Через те, що проблема часто замовчується, й звертатися за професійною допомогою не завжди поспішають, цю хворобу можна назвати глобальною для України. Підлітки, дорослі, люди похилого віку — зіштовхнутися з алкогольною залежністю може кожен.

Не чекайте, поки проблема стане критичною. Якщо Вам або Вашій близькій людині терміново потрібно допомога у перериванні запою, консультація нарколога чи повноцінне, комплексне лікування від алкоголізму, звертайтеся до медичного центру “Вітар Н”. Телефони у Львові:

Ефективне лікування від алкоголізму у Львові в медичному центрі “Вітар Н”

Фахівці нашого медичного центру мають великий досвід у лікуванні пацієнтів з алкогольною залежністю. Ми використовуємо сучасні та ефективні методи терапії, які допоможуть вашій близькій людині швидко повернутися до нормального життя. 

Наші переваги:

Повна анонімність лікування

Ми не розголошуємо дані пацієнтів третім особам й працюємо згідно з чинним законодавством України. Саме тому лікування від алкогольної залежності не стане перепоною для працевлаштування, навчання чи активного соціального життя у майбутньому.

Персональний підхід

Персональний підхід до кожного клінічного випадку — лікарі центру “Вітар Н” розробляють схему лікування залежно від анамнезу клієнта та результатів клінічних обстежень. Лише індивідуальний підхід гарантує ефективне лікування алкоголізму. 

Моніторинг пацієнта 24/7

Моніторинг пацієнта 24/7 — ми контролюємо стан здоров’я пацієнтів нашого медичного закладу для найбільшої результативності терапії. За необхідністю, коригуємо метод лікування.

Кваліфіковані спеціалісти

Кваліфіковані лікарі з великим досвідом роботи та підготовлений медичний персонал. 

Цінова політика

Гнучка цінова політика — важливим фактором для багатьох наших клієнтів є саме доступність вартості лікування.

Умови перебування

Комфортні умови перебування для кожного пацієнта.

Ціни на послуги лікування алкоголізму

Медичний центр “Вітар Н” застосовує різні методики лікування алкогольної залежності. Саме тому, вартість послуг розраховується індивідуально. Для розрахунку точної ціни лікування алкоголізму у Львові зв’яжіться з нашими адміністраторами телефоном. Попередня консультація — безкоштовна.

Методи та процес лікування алкоголізму у медичному центрі “Вітар Н”

Лікарі нашої клініки використовують комплексні методи лікування від алкогольної залежності. Для досягнення оптимального результату терапія проводиться в 3 етапи.

Етап перший: виведення з запою 

На цьому етапі проводиться детоксикація — усунення з організму алкоголю та продуктів його розпаду. А також компенсація роботи систем організму, які постраждали від похмільного синдрому. Цей етап триває, залежно від важкості випадку, від 3 до 10 днів. Якщо пацієнт має ускладнення (психоз, аритмія, полінейропатія), процес може зайняти до декількох місяців.

Етап другий: відновлювальна терапія (виведення в ремісію)

На цьому етапі наші лікарі проводять повноцінне відновлення та нормалізацію систем організму, які постраждали внаслідок дії алкоголю. Для відновлення використовуються антиоксиданти, вітаміни, фізіотерапевтичне лікування та, за необхідністю, антидепресанти. Щоб попередити зриви в майбутньому, виконуємо протирецидивну терапію. Саме на етапі відновлення пацієнт працює з психологом та психотерапевтом. 

Етап третій: стабілізація ремісії та підтримуюча терапія

Тут на перший етап виходить психотерапія, спрямована на формування і закріплення навичок тверезого життя. Цим етапом схильні нехтувати як алкозалежні, так і їхні рідні. Проте цього робити категорично не варто: він такий же важливий, як і інші.

Пам’ятайте: тільки повноцінне, комплексне лікування алкогольної залежності допоможе досягти стійкої багаторічної ремісії та максимально знизити ризик рецидивів. 

Ознаки, притаманні алкозалежним

Розпізнати алкогольну залежність на перших стадіях доволі важко. Адже часто людина маскує її під бажання розслабитися, відпочити після роботи чи таким чином провести час із друзями. Коли алкозалежність лише починає розвиватися, особа не схожа на алкоголіка в стандартному розумінні цього слова. Але існує ряд тривожних ознак на які обов’язково потрібно звернути увагу:

 • Патологічне бажання до вживання алкогольних напоїв.
 • Необхідність постійно збільшувати дозу випитого алкоголю.
 • Регулярний пошук компаній та приводів для вживання алкогольних напоїв.
 • Похмільний синдром, який супроводжується поганим настроєм та дратівливістю.

Пізніше, з прогресуванням алкогольної залежності, з’являються такі симптоми:

 • Відчуття міри стає відсутнім – особа постійно хоче добавки, не розуміє, коли потрібно зупинитися.
 • Тремор кінцівок;
 • Періодичні запої різної складності.

Помітивши у близької людини ці чи інші симптоми, обов’язково подбайте про своєчасне звернення до фахівця.

Види алкоголізму

Алкогольна залежність класифікується за видами, кожен з яких має власні ознаки та особливості перебігу. Саме від коректного визначення виду багато у чому залежить результативність лікування. Наркологи виділяють такі типи алкоголізму:

Хронічний алкоголізм

Цей вид залежності розвивається дуже швидко: у хворої людини періодично відбуваються запої, стан здоров’я та зовнішній вигляд стрімко погіршується. Ця проблема помітна для рідних та друзів, адже алкоголік найчастіше не прагне її приховувати. Проте на лікування людина не погоджується, аргументуючи це найрізноманітнішими причинами.

Лікування саме хронічного алкоголізму найчастіше займає не один рік, й потребує найбільш усвідомленого, комплексного та всестороннього підходу. А також злагодженої роботи таких фахівців, як нарколог, психолог, психотерапевт.

Таємний алкоголізм

До прихованої алкогольної залежності найчастіше схильні жінки та чоловіки, які мають успішну кар’єру, відповідальну посаду чи успішний бізнес. Назва цього типу залежності повністю відображає її суть: людина приховує свою тягу до спиртного та ніяким чином не демонструє, що така проблема присутня в її житті. 

Спочатку, особи з прихованим алкоголізмом доволі успішно усе контролюють: вживання спиртного суттєвим чином не впливає на їхнє життя. Та з плином часу й під впливом різноманітних ситуацій (наприклад, стреси, проблеми на роботі) дози спиртного поступово збільшуються. Пропорційно до збільшення вживаного алкоголю ростуть проблеми зі здоров’ям, в професійному та особистому житті. А саму залежність — усе важче приховувати. 

Зазвичай, таємний алкоголізм розвивається за 2 сценаріями:

 1. Залежна особа вживає міцне спиртне регулярно, але наодинці. При близьких людях, колегах, друзях усіляко уникає алкоголю, маскує всі симптоми його вживання. 
 2. Людина вживає алкоголь епізодично — після напруженої роботи, під час відпусток та свят. Найчастіше вживання алкоголю можливе лише в малознайомих компаніях. 

Лікування алкогольної залежності такого типу є вкрай важким, й ми рекомендуємо починати його з консультації психотерапевта. 

Запійний алкоголізм

Розвиток запійної алкогольної залежності наркологи порівнюють зі спіраллю. Тут один виток — нормальне життя без алкоголю, другий — тривалий запій. При цьому тривалість витків у часі може бути дуже різною: від декількох тижнів до років.

Найчастіше, перехід у стадію запою відбувається під впливом несприятливих зовнішніх факторів: стреси на роботі, розлучення, емоційні потрясіння, хвороба близьких та інше. 

Люди, які страждають на запійний алкоголізм, усвідомлюють свою проблему. Проте хибно вважають, що можуть впоратися з нею самостійно. Особливо, входячи в тривалий процес ремісії. Проте ефективне лікування алкоголізму запійного типу неможливе без допомоги лікаря: проблема буде повторюватися знову і знову.

Пивний алкоголізм

Лікування пивного алкоголізму ігнорується у 9 з 10 випадків, адже люди часто сприймають ситуацію несерйозно. Саме цей тип алкогольної залежності може вразити як чоловіків, так і жінок. Особа регулярно вживатиме напої з низьким вмістом алкоголю — під час зустрічей з друзями, щоп’ятниці чи просто щоб розслабитися. Спочатку здаватиметься, що лікувати тут нічого, адже ситуація не критична. Та згодом (непомітно для людини та її близьких) формується серйозна залежність від спиртного.

Стадії алкоголізму

Наркологи виділяють 3 основних стадії алкоголізму.

Перша стадія алкоголізму 

Це поява первинного патологічного потягу до алкоголю. На цьому етапі формується психологічна залежність. Алкогольні напої стають засобом для “відпочинку”, “зняття стресу після роботи”, “лікування застуди” — причин може бути безліч. Людина починає вживати спиртне регулярно, й не зважає на погане самопочуття після — головний біль, нудоту, розбитість чи млявість. Водночас алкоголь та пов’язані з ним події стають темою розмов, спогадів. Фахівці називають це формуванням алкогольного мислення. Особа, в якої це мислення формується, активно захищає своє право на вживання алкоголю, заперечує наслідки цього процесу та применшує кількість випитого. 

Можемо виокремити 3 основні ознаки першої стадії алкоголізму:

 1. Особа перестає контролювати кількість випитого – регулярно перевищує певну дозу;
 2. Толерантність організму до алкоголю росте – щоб досягнути бажаного стану сп’яніння, людина споживає більшу кількість спиртних напоїв. Часто хибно вважаючи, що вона має «міцне» здоров’я.
 3. Алкогольні амнезії – людина памятає певні етапи часу у стані алкогольного сп’яніння.

Основна небезпека першої стадії алкоголізму — в тому, що вона часто проходить майже непоміченою для людини. Й на будь-які закиди близьких особа відповідатиме, що вона «п’є як усі». 

Друга стадія алкоголізму

На другій стадії в залежної людини формується похмільний синдром (алкогольна абстиненція). Він виникає після припинення інтенсивного вживання алкогольних напоїв — до прикладу, чергового свята зі спиртним. Типові прояви похмільного синдрому — це нудота, різка втрата апетиту, сухість у роті. Згодом з’являються також тремор рук, неспокій, тривога, порушення ходи.

Щоб позбутися неприємних відчуттів, людина починає “похмелятися”, аргументуючи це тим, що так вона почуватиметься краще. Про лікування від алкоголізму не йдеться, проблема продовжує ігноруватися. 

Типові ознаки другої стадії алкоголізму:

 • Запої — вживання алкогольних напоїв 2, 3 і більше днів поспіль. При цьому людина може випивати зовсім незначну кількість алкоголю й не бути сильно п’яною. 
 • Часта зміна настрою, легка збудливість, емоційне огрубіння.
 • Формування алкогольної анозогнозії – заперечення свого захворювання. Особа починає ігнорувати алкогольні проблеми, не звертає уваги на зауваження близьких. 

Доволі часто за відсутності лікування вже на другій стадії алкоголізму можливі небезпечні ускладнення: судоми, біла гарячка.

Третя стадія алкоголізму

Найважча стадія, для якої характерна поступова деградація особистості та серйозні проблеми з боку усіх органів та систем. Саме людина на третій стадії алкоголізму асоціюється у більшості з класичним образом алкоголіка. Часто особи на другій та першій стадії схильні порівнювати себе з особами третьої стадії, вважаючи, що в них ще справи йдуть не так погано. 

Важливо: запускати алкоголізм до третьої стадії — вкрай небезпечно. Адже навіть найбільш сучасні методи лікування від алкогольної залежності часто вже є неефективними.

Звертайтеся за професіональною допомогою вчасно, дбайте про своїх близьких. А лікарі медичного центру “Вітар Н” у цьому допоможуть!

Популярні питання та відповіді про лікування алкоголізму

Чи займаєтесь ви примусовим лікуванням від алкоголізму без згоди пацієнта?

Для лікування від алкоголізму обов’язково необхідна згода пацієнта. 0

Чи лікується жіночий алкоголізм?

З питань лікування жіночого алкоголізму звертайтеся до фахівців нашої клініки.

Який середній термін лікування пацієнта та від чого він залежить?

Термін лікування залежить від стадії алкоголізму, стану здоров’я особи та її готовності співпрацювати. Цей період може як складати декілька тижнів, так і затягуватися на місяці, роки. Орієнтовний термін лікування можемо назвати під час першої консультації.

Чи проводите ви кодування (підшивання) від алкоголізму?

Так, адже це є ефективним методом запобігання рецидивам.

Як лікувати алкогольну залежність вдома?

На жаль, ми не можемо рекомендувати ефективні методи лікування алкоголізму в домашніх умовах. Терапія залежності має виконуватися лише під чітким наглядом фахівців.