stop

Кількість наркозалежних в Україні вимірюється сотнями тисяч. Ця проблема стала глобальною, тому її не можна ігнорувати. В медичному центрі “Вітар Н” ми пропонуємо повноцінне лікування наркотичної залежності та інших залежностей у Львові. Анонімно, результативно, професійно.

Лікування наркоманії — процес, який потребує комплексного підходу. Щоб позбутися згубного впливу наркотиків, необхідне не лише медикаментозне лікування, а й психологічна допомога, реабілітаційний та постреабілітаційний етапи під керівництвом досвідчених лікарів-наркологів. Усі ці послуги Ви можете отримати у нашому медичному центрі.

Чому люди стають наркоманами?

Наркотична залежність — це хронічне захворювання, до якого схильні люди будь-якого віку, статі, соціального статусу. Однозначної відповіді на питання, чому люди стають наркоманами, немає. Але можемо виокремити групу факторів, які впливають на виникнення та подальше формування залежності. Найчастіше, це:

 • спадкова схильність;
 • несприятливе оточення чи відсутність активного соціального життя;
 • затяжна депресія без вчасної професійної допомоги; 
 • нестійкість психічного стану, емоційна незрілість, наявність психологічних проблем;
 • відсутність хобі, занять для здорового дозвілля;
 • життєві негаразди та фінансові труднощі;
 • незадоволеність умовами життя.

Понад 90% близьких до наркозалежного осіб не готові відкрито обговорювати проблему залежності й часто затягують зі зверненням за кваліфікованою допомогою. Так робити категорично не можна. Вчасне виявлення залежності та звернення до спеціалістів сприяє успішному лікуванню та допомагає повернути наркомана до нормального, повноцінного життя. 

Етапи розвитку та види наркозалежності

Наркотична залежність розвивається поступово. Це супроводжується характерними симптомами. На кожній стадії розвитку пацієнту призначається оптимальна схема лікування. Розглянемо етапи та види наркозалежності більш детально:

 • Синдром мінливої ​​реактивності (СМР) – організм поступово втрачає природні захисні рефлекси. На цьому етапі особа починає вживати наркотичні засоби частіше, ця звичка стає постійною. 
 • Психічна залежність – незмінний супутник залежності наркотичної. Характерними ознаками є постійне, непереборне бажання вживати наркотики. Коли це неможливо, людина відчуває негативні емоції: пригніченість, незадоволеність. А одразу після вживання — ейфорію та різкий підйом настрою. 
 • Фізична залежність – або ж толерантність людського організму до наркотику. Для цієї стадії характерні найрізноманітніші симптоми. Кожного разу особа прагне вживати більш суттєву дозу наркотику. Це й призводить до випадків передозування (у тому числі летальних). 

Саме залежно від стадії та перебігу залежності визначатимуться методи лікування наркоманії, які будуть найбільш ефективними в конкретному випадку. 

Ознаки наркотичної залежності

Сліди уколів на тілі — не єдиний прояв того, що ваша близька людина почала приймати наркотичні речовини. Симптоми вживання наркотиків відрізняються залежно від стадії залежності. Важливо вчасно виявити проблему та звернутися за професійною допомогою. 

Ефективне лікування від наркоманії можливе лише за тісної співпраці рідних пацієнта з лікарем, чіткого виконання рекомендацій та дотримання вказівок фахівця.

Наркологи поділяють ознаки наркоманії на 4 основних групи:

 • Психічні прояви – сюди відносимо погіршення і часткову втрату пам’яті, дезорієнтацію, нав’язливі ідеї, сонливість, патологічне безсоння. 
 • Соціальні прояви – людина поступово або різко втрачає інтерес до навчання/роботи, змінює коло спілкування без вагомих причин, ігнорує правила поведінки в соціумі та норми гігієни. Також може спостерігатися різка втрата працездатності. 
 • Поведінкові прояви – втечі з дому без пояснень, брехня у відповідь на запитання близьких людей, нехарактерна метушливість або апатія. 
 • Фізичні прояви – нездоровий колір обличчя, поява хронічного сухого кашлю, нежитю. Різке та неприродне звуження/розширення зіниць. 

Причини наркоманії

Розвиток наркотичної залежності у людини формується вже з першим вживанням наркотику. Безпечної дози теж не існує: це міф. Найчастішими факторами, які провокують вживання наркотиків є:

 • У підлітків — брак уваги від батьків, бажання протесту, бажання бути почутим та зрозумілим близькими людьми, зміна кола спілкування та перебування під певним впливом. 
 • У дорослих — неможливість витримати фізичні та психоемоційні навантаження в житті.

Звичайно, причин є значно більше та вони є індивідуальними — розглядаються в кожному конкретному випадку окремо. 

Наші переваги

Завдання нашого медичного центру — допомогти наркозалежним особам пройти ефективне, комплексне лікування, яке поверне їх до повноцінного життя. Саме тому, гарантуємо такі переваги, як:

 • Повна анонімність терапії за Вашим бажанням — ми зберігаємо лікарську таємницю й не розголошуємо дані пацієнтів третім особам. Лікування від наркотичної залежності не стане перепоною для працевлаштування, навчання чи активного соціального життя у майбутньому — після курсу. Відгуки про лікування наркозалежності — теж завжди анонімні. 
 • Персональний підхід — лікарі нашого медичного центру розробляють схему лікування залежно від особливостей клінічного випадку. Це забезпечує результативність терапії.
 • Цілодобовий моніторинг пацієнта — ми контролюємо стан особи, яка перебуває в нашому медичному центрі, 24/7.
 • Кваліфіковані лікарі — у нашому центрі працюють лікарі вищої категорії та з суттєвим профільним досвідом.
 • Гнучка цінова політика — важливим фактором для багатьох наших клієнтів є саме доступність вартості лікування.

Ми створили комфортні умови для лікування наших пацієнтів та турбуємося про максимальну результативність терапії. 

Етапи лікування наркотичної залежності в Медичному Центрі “Вітар Н”

Лікування наркозалежних можливе лише за комплексним підходом у три основних етапи. Це:

 • Первинний прийом та консультація нарколога – спеціаліст використовує метод психологічної інтервенції, доносить до хворого інформацію про складність ситуації та переконує пройти лікування. Важливо, щоб на цьому етапі лікар та рідні залежної людини були одностайними. 
 • Комплексна діагностика – лікар визначає складність перебігу захворювання, стаж вживання наркотиків та наявність супутніх захворювань. Під час діагностики в обов’язковому порядку використовуються лабораторно-інструментальні методи. 
 • Призначення схеми лікування – цей етап можливий лише на основі даних, отриманих під час консультації та діагностики. 

Основа комплексної детоксикації — це медикаментозна терапія. Процес, спрямований на нормалізацію роботи життєво важливих систем організму. Під час медикаментозної терапії враховуються фізіологічні особливості конкретного пацієнта. На основі них обираються лікувальні препарати, антиоксиданти, вітаміни та інші терапевтичні засоби, які є доцільними в конкретному випадку.

За необхідністю, додатково проводиться симптоматичне лікування ниркової, печінкової або серцево-судинної недостатності методами гемодіалізу, гемосорбції, плазмаферезу та ентеросорбції.

Після проведення комплексної детоксикації організму, виконуємо підшивку від наркотиків. Вона стає саме тим потужним фізичним бар’єром, який рятує в критичні моменти. 

Також усі наші пацієнти отримують допомогу психіатра. Адже дуже часто саме психологічні причини стають першопричиною вживання наркотичних речовин. Фахівець аналізує поточний психологічний стан хворого та працює з ним. Кількість консультацій психіатра, необхідна для покращення стану хворого, визначається лише індивідуально.

Найтривалішим та часто найбільш складним етапом лікування наркотичної залежності є саме реабілітація. Ми розробляємо програми реабілітації індивідуально, враховуючи поточний стан хворого, а також рекомендації та побажання його близьких. Під час реабілітації можуть проводитися індивідуальні або групові заняття з лікувальної фізкультури, трудотерапії. 

Фінальний етап лікування від наркотичної залежності — це постреабілітаційна підтримка. Саме протягом цього періоду пацієнти поступово повертаються в здорове суспільство та розпочинають повноцінне життя, у якому немає місця залежності. 

Ціни на послуги лікування наркоманії

Наш медичний центр застосовує декілька ефективних методів лікування наркозалежності з різною тривалістю. Програма лікування та її вартість завжди визначаються індивідуально, адже тут необхідно врахувати цілий ряд чинників. Тож для розрахунку точної ціни лікування наркоманії зателефонуйте нашим адміністраторами за телефонами, які вказані нижче:

Попередня консультація телефоном безкоштовна. 

Лікування наркоманії, наркотичної залежності у Львові – МЦ “Вітар Н”,
+38 (094) 993-24-55
, +38 (063) 993-24-55, +38 (068) 993-24-55