gambling-dependence

Ігроманія — форма психологічної залежності, яка стала найбільш актуальною з розвитком комп’ютерних технологій. До неї схильні не лише підлітки, а й сформовані, дорослі та цілком успішні особистості. Жага до азартних ігор відкидає на задній план інші сфери життя людини: роботу, хобі, друзів та родину. Тож якщо Ви чи Ваші близькі зіштовхнулися з такою проблемою, не варто зволікати. Перший крок для звільнення — це звернення до лікаря!

Спеціалісти медичного центру “Вітар Н” мають великий досвід у лікуванні ігрової залежності. Ми проводимо комплексну терапію ігроманії у Львові, використовуючи сучасні методи. Наші контакти:

Переваги лікування ігроманії в центрі “Вітар Н”

  • Проводимо лікування анонімно. Не розголошуємо дані пацієнтів третім особам й працюємо згідно з чинним законодавством України. Ви можете не хвилюватися про те, що лікування стане перепоною для працевлаштування чи вступу на навчання в майбутньому.
  • Розроблення індивідуальних програм лікування, адже лише індивідуальний підхід гарантує ефективне лікування ігроманії та допомагає позбутися залежності від азартних ігор.
  • Лише кваліфіковані лікарі з великим досвідом роботи та підготовлений медичний персонал. 
  • Доступні ціни — гнучка цінова політика дозволяє невідкладно звернутися за допомогою.
  • Комфортні умови для кожного пацієнта.

Причини та симптоми ігрової залежності

Залежність від ігор формується поступово, й дуже часто — на фоні інших психологічних розладів (тривожності, депресії). Причин такого стану є декілька. Назвемо основні з них:

  • Відсутність яскравих емоцій в реальному житті, недостатність позитивних вражень.
  • Почуття нереалізованості та пригніченості.
  • Проблеми з соціальними зв’язками, відсутність дружніх контактів. 
  • Незадоволеність поточним станом справ на роботі, навчанні, в особистому житті. Загальна незадоволеність життям.
  • Несформована психіка (притаманна підліткам).

Симптоми, які вказують на розвиток ігрової залежності у Ваших близьких:

  • Гра займає вагому частину думок та часу людини. Ігроман шукає максимум можливостей для того, щоб зайнятися улюбленою справою. До прикладу, студенти прогулюють навчання, а дорослі — беруть відпустки на роботі чи просто прогулюють її. 
  • Сильне емоційне збудження під час гри, агресія, якщо від гри відволікають.
  • Гра перетворюється у своєрідний спосіб розв’язання проблем. Людина таким чином втікає від реальності, ухиляється від виконання своїх завдань та обов’язків. 
  • Коли ігровий процес закінчується, людина прикладає максимум зусиль, щоб його продовжити. Якщо це неможливо, стаються напади тривоги, пригніченні та агресії. 
  • Відчуття “ломки” без гри. 
  • Нестабільна емоційність в усіх сферах життя, апатія до усього, окрім гри.
  • Загальне погіршення стану здоров’я — дуже часто, захоплюючись грою людина забуває їсти та пити, мало спить. Через це ресурси організму зношуються. У найгірших випадках, якщо не звернутися за допомогою, можливі органічні порушення з боку різних органів та систем організму. 

Важкість перерахованих симптомів може відрізнятися залежно від ступеня залежності, індивідуальних особливостей психіки людини та інших факторів. Будьте уважними до стану близьких!

Ефективні методи лікування ігроманії

Лікування ігроманії передбачає, насамперед, психологічну допомогу. Обовязковим етапом лікування є бесіди з психологом та психотерапевтом. У більш складних випадках долучається медикаментозна терапія. Паралельно з безпосереднім лікуванням ігроманії важливо діагностувати та розпочати лікування органічних порушень, які могли виникнути в організмі. До прикладу, проблем з зором, поставою чи внутрішніми органами.

Етапи лікування ігроманії в медичному центрі “Вітар Н”

Лікарі нашого медичного центру комплексно підходять до проблеми ігрової залежності. А також розробляють індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Лікування ігрової залежності виглядає так

  • Усвідомлення проблеми на консультації з психологом. Наш спеціаліст проведе бесіду з хворим і допоможе йому усвідомити усю серйозність проблеми.
  • Робота з психологом — терапія для покращення загального стану.
  • Терапевтичний курс з медикаментозним лікуванням. 
  • Реабілітаційний період для запобігання рецидивам та закріплення результату. 

Підліткова ігроманія

Несформована психіка підлітка є більш вразливою, ніж психіка дорослої людини. Саме тому, ігроманія зустрічається не лише в дорослих, а й в дітей. Небезпека у тому, що такий розлад може спричинити ще більше проблем з психікою в майбутньому та стати перепоною для нормального росту та розвитку особистості. 

Батькам варто бути уважними та звертати увагу на такі ознаки ігрової залежності у підлітка: 

  • Втрата інтересу до навчання та спілкування з друзями, різка апатія. Доволі часто дитина з енергійної та життєрадісної перетворюється в мляву.
  • Проведення вільного часу лише за комп’ютером. При цьому таке хобі негативно впливає на решту сфер життя підлітка.
  • Втрата апетиту, погіршення стану здоров’я, сутулість.
  • Роздратованість та емоційна нестабільність, безсоння, надмірна агресивність.

Основна причина виникнення ігроманії у неповнолітніх — це дефіцит любові, підтримки та поваги від батьків. Тому важливо цікавитися життям дитини та не ігнорувати тривожні симптоми в її поведінці. 

Вартість лікування ігроманії 

Вартість комплексного лікування ігрової залежності у Львові розраховується індивідуально, адже залежить від особливостей клінічного випадку, стану пацієнта, його готовності до співпраці та загальної тривалості терапії. Якщо Вас чи Ваших близьких цікавить лікування від ігроманії, зверніться до нас телефоном. Ми зорієнтуємо Вас за ціною та надамо безкоштовно консультацію з послуг нашого медичного центру. 

Популярні питання та відповіді 

Чи займаєтесь ви примусовим лікуванням від ігрової залежності без згоди пацієнта?

Ні, для лікування необхідна згода пацієнта. 

Який середній термін лікування пацієнта та від чого він залежить?

Процес лікування може тривати від декількох тижнів до декількох місяців. Тривалість процесу залежить від ступеня важкості залежності, віку та психологічних особливостей пацієнта.

Чи проводите ви кодування (підшивання) від ігрової залежності?

Оскільки ігрова залежність є психологічною залежністю, кодування не проводиться. 

Чи можна вилікуватись від ігроманії вдома?

Ми радимо не займатися самолікування. Лише звернення до фахівців допоможе побороти проблему та максимально знизити ризик рецидивів.