Конопля, основні поняття

Перед тим, як розповісти до чого призводить куріння коноплі, розберемось із самим поняттям. Конопля – загальноприйнята назва рослини Каннабіс (Cannabis). Серед народу назва «травка» означає ту саму рослину, тільки використовують її неспецифічно. Марихуана – сленгова назва суміші подрібнених частин коноплі. Також, часто називають «план», «трава», «ганджубас». Для виготовлення зазвичай використовують незапилену рослину жіночої статі. Основний психоактивний компонент, що міститься в марихуані є тетрагідроканабіол ( ТНС) . Використовується в трьох основних формах: 

 1. Смола – має вигляд твердих темних грудок чи брусочків
 2. Листки і стебла – так звана трава 
 3. Масло марихуани 

Марихуану, як правило, змішують з табаком, звертаючи усе в «косяк», деколи готують і використовують у їжу. 

До чого призводить куріння коноплі

Хронічні ефекти від вживання «трави»

Будь який наркотик, який викликає ейфорію і зменшує прояви неврозу, може викликати залежність, і марихуана не є виключенням. В людей, що вживають, шляхом куріння, може викликати симптоми зі сторони легень (гострі бронхіти, дихання зі свистом, кашель, підвищене виділення мокротиння) і змінюється функція легень, яка проявляється у вигляді змін верхніх дихальних шляхів.

Останні дослідження показують, що інтенсивне вживання марихуани пов’язано зі значними когнітивними порушеннями і анатомічними змінами в гіпокампі, особливо, якщо початок вживання співпадає з підлітковим віком.  Подібно до інших наркотичних речовин, марихуана впливає на координацію рухів. Пацієнти не помічають наявність помилкових дій, ускладнення при виконанні звиклих задач. 

Гострі ефекти від вживання «коноплі»

Змінюється сприйняття реальності : часу, простору, кольору. Вживання викликає мрійливий стан, в якому ідеї здаються не зв’язаними, неочікуваними. На загал, інтоксикація складається з відчуття ейфорії і релаксації. Ці ефекти зберігаються на протязі 4-6 годин. Більшість з усіх ефектів, пов’язані з місцем прийому наркотика. Марихуана може посилити чи навіть спровокувати розвиток психотичних симптомів в пацієнтів хворих на шизофренію. 

Ознаки куріння трави

Попри те, що багато обговорюють позитивний ефект від вживання марихуани, є багато наслідків вживання :

 • Тахікардія
 • Сухість в роті
 • Посилення апетиту чи відсутність 
 • Відчуття смутку
 • Втома
 • Тривога
 • Паніка
 • Маячня чи галюцинації 
 • Тремор в руках і ногах
 • Панічні атаки 
 • Підвищена пітливість
 • Тяга до інших наркотиків
 • Погіршення концентрації уваги, відчуття часу, координації- наявність даних симптомів є більш небезпечними у ситуаціях , які пов’язані з водінням автомобіля , експлуатацією важкої техніки і т.д.

Наслідки куріння коноплі

Дослідження показують, що вживання марихуани збільшує ризик серцево-судинних захворювань та ризик ракових пухлин, таких як рак легень, також негативно впливає на дітородну функцію. 

У разі частого вживання марихуани виникає залежність, позбавитись від якої зовсім не просто. Згубна звичка молоді, відсутність інформації щодо шкоди, переконання, що можна кинути вживати в будь-який момент – усе це і багато інших переконань не дають можливість зрозуміти, що робить марихуана і її негативний вплив на фізичне, психічне здоров’я людини. 

Часто у людей, курців марихуану розвивається слабоумство. Останнім часом, у багатьох пацієнтів присутній синдром канабіоїдної гіперемезії (нестримне блювання) – повторюване блювання, тошнота, біль в животі, симптоми звично зникають спонтанно на протязі 48 годин. Прийом гарячої ванни чи душу частково полегшує цей стан. 

Абстинентний синдром 

Наявність синдрому відміни також підтверджує факт того, що до марихуани також є звикання.  Час прояву абстиненції може змінюватись, але, як правило, виникає через 12 годин після останнього вживання. Пік симптомів на 2-3 день і продовжується до 7 днів. Симптоми – депресія, тошнота, анорексія, безсоння. 

Як позбутися залежності від марихуани. Лікування:

 • Детоксикація
 • Симптоматичне лікування

 У період детоксикація лікарі нашого центру «Вітар Н» за допомогою медикаментозної терапії, допомагають покращити живлення клітин організму, також потребує допомоги і кровоносні система, у зв’язку з цим, унікальна авторська програма для лікування наркоманії розроблена нашим головним лікарем Запорожаном Віктором Вікторовичем, сприяє швидкому соматичному покращенню стану пацієнта. У довготривалій роботі, пацієнти отримують лікарські препарати, які допомагають зняти тягу, полегшити стан під час ломки. 

Читайте більше про лікування наркотичної залежності у Львові

Також, пацієнти потребують і допомогиу лікуванні  їх психічного здоров’я. У нашому медичному центрі проводиться кваліфікована психологічна терапія, яка може бути різною. В залежності від кожного конкретного випадку, усе є індивідуальним, можлива індивідуальна, групова терапія, також можливим є проведення і сімейної психотерапії. Коли пацієнт отримує підтримку від рідних і близьких, висококваліфіковану допомогу фахівців нашого центру можливе успішне лікування від марихуани.