Наркотична залежність — важке захворювання, яке призводить до невідворотних змін в психіці та організмі людини. Розвивається наркоманія дуже стрімко: деякі типи наркотиків провокують сильне звикання вже після перших випадків вживання. Зіштовхнутися із залежністю віч-на-віч можуть люди різного віку та соціального статусу. А в останні роки, швидко зростає кількість підлітків, які стають заручниками наркоманії. Спеціалісти медичного центру “Вітар Н” підготували для вас детальну статтю, у якій розкажемо, якими є наслідки вживання наркотиків для людини.

Наслідки першого вживання наркотику

Дехто хибно вважає, що негативні побічні дії виникають лише у наркозалежних зі стажем. Та насправді, це — не більше, ніж міф. Вперше спробувавши наркотичну речовину того чи іншого виду (LSD, каннабіноли та ін.) вже на другу добу можна зіштовхнутися з:

 • сильним головним болем;
 • нудотою та блюванням;
 • порушенням координації рухів;
 • сильною слабкістю;
 • тремором рук.

Залежно від загального стану організму, вираженість цих наслідків може бути сильнішою або слабшою, зникнути одразу або ж залишатися із вами на багато годин. 

Зміни в організмі наркозалежних

На фоні наркотичної залежності неодмінно виникають проблеми зі здоров’ям. Наркотики згубно впливають на всі органи та системи нашого організму, підвищують ризик виникнення хронічних хвороб, онкологічних та серцево-судинних захворювань, суттєво погіршують якість життя та скорочують його тривалість. 

У наркозалежних людей:

 • Знижується імунітет — організм стає більш сприйнятливим до будь-яких захворювань.
 • Різко зменшується вага тіла не лише через втрату апетиту, але й через порушення обмінних процесів.
 • Виникають проблеми з зубами та яснами. 
 • Порушується гормональний фон у чоловіків і жінок, що призводить до зниження процесу і порушень дітородної функції;
 • Розвиваються хронічні хвороби печінки, нирок, дихальної системи, нервової та серцево-судинної систем;
 • Погіршуються функції головного мозку, пам’ять та інтелект.

Особливо небезпечними є наркотики для організму дітей і підлітків. Вони порушують нормальні процеси росту та розвитку, становлення особистості. Виникають порушення у роботі опорно-рухового апарату, судин та серця, збої у функціонуванні гормональної системи. Репродуктивна система, вражена дією наркотичних речовин у юному віці, теж страждає. Найбільш важким наслідком цього є неможливість народити дітей у майбутньому. 

Наслідки вживання наркотиків для психіки

Наркотична залежність призводить до поступового руйнування особистості. В людини починає проявлятися асоціальна поведінка, руйнуються стосунки з рідними та друзями. Можливий розвиток серйозних психічних захворювань, які важко піддаються корекції.

Найпоширеніші наслідки вживання наркотиків для людської психіки:

 • Втрата інтересу до роботи, навчання — ніщо крім наркотиків тепер не приносить задоволення.
 • Часті зміни настрою.
 • Агресивна поведінка.
 • Апатія.
 • Розвиток клінічної депресії.
 • Суїцидальні думки.

Саме тому, лікування наркотичної залежності обов’язково має включати допомогу психотерапевта. Лише це забезпечує комплексний, всесторонній підхід до проблеми. 

Пам’ятайте про те, що наркоманія — це не лише фізіологічна, а й психологічна залежність! 

Лікування наркоманії в медичному центрі “Вітар Н”

Лікарі нашого медичного центру гарантують кваліфіковане та комплексне лікування наркозалежних. Наші фахівці мають великий досвід, індивідуально підходять до кожного пацієнта та дбають про те, щоб обрані терапевтичні заходи були максимально ефективними. Конфіденційність гарантуємо. Телефон медичного центру “Вітар Н” у Львові: 

+38 (094) 993-24-55

Популярні питання про наркотичну залежність

Як запобігати наслідкам вживання наркотиків для організму?

Будь-яка доза наркотичної речовини шкодить здоров’ю людини. Тому єдина правильна відповідь — не вживати наркотики взагалі. Але у загальному, чим раніше Ви звернетеся до лікаря та розпочнете правильне лікування, тим меншими будуть наслідки для організму. 

Чи можна вилікувати наркотичну залежність в домашніх умовах?

Ні. Більшість наркозалежних потребують стаціонарного лікування.

Чи всі випадки наркоманії можна вилікувати?

Так, більшість випадків піддається лікуванню за умови своєчасного звернення до лікаря.

Автор Вікторія Запорожан