Лікування залежності — алкогольної, наркотичної, ігрової — це завжди складний процес. Він потребує індивідуального підходу до кожного випадку, застосування сучасних методик, чіткої співпраці лікаря, пацієнта та його близьких. Найвищу ефективність демонструє стаціонарне лікування залежності: під цілодобовим контролем медичного персоналу та в умовах клініки. Спеціалісти медичного центру “Вітар Н” підготували для вас статтю, в якій ми розкажемо про особливості та переваги такого методу. 

Що таке стаціонарне лікування залежних?

Стаціонарне лікування передбачає перебування пацієнта в центрі протягом всього періоду одужання. Залежний знаходиться в клініці під чітким наглядом лікарів. Терапія проводиться поетапно: від детоксикації організму до психотерапії, роботи в терапевтичних групах.

Пацієнт медичного центру отримує повноцінне харчування, а також належні умови для тимчасового перебування — комфортну палату. Його стан постійно контролюють: для відстеження динаміки ефективності лікування. За необхідності, схему корегують. 

Головні переваги стаціонару

 • Відсутність можливості повернутися до згубної звички — залежні від алкоголю та наркотиків не матимуть доступу до цих речовин. А пацієнти, які страждають на ігроманію — можливості сісти за комп’ютер. Це унеможливлює рецидиви під час курсу лікування.
 • Відсутність факторів-тригерів — пацієнт опиняється в абсолютно новій для нього атмосфері. На його стан не впливають негативно конфлікти з рідними та близькими, проблеми на роботі. Людина повністю сконцентрована на лікуванні. 
 • Постійний контроль з боку лікарів, кваліфікований медичний персонал поряд. Можливість вчасної корекції схеми лікування, моментального відстеження побічних дій медикаментів та їх впливу на організм залежного у конкретному випадку. 
 • Комплексне та повноцінне лікування — залежний отримує комплексну допомогу й можливість покращити не лише фізичне, а й психологічне здоров’я. А значить — повернутися до нормального, тверезого життя. 
 • Анонімність та конфіденційність — медичний центр дбає про збереження конфіденційної інформації своїх пацієнтів та не розголошує особисту інформацію.

Як лікують алкозалежних та наркозалежних в стаціонарі: особливості

Стаціонарне лікування необхідне (й обов’язкове!) на пізніх стадіях наркотичної та алкогольної залежності. Лікування розпочинається з детоксикації — виведення з організму людини продуктів напіврозпаду алкоголю/наркотиків. Далі проводиться повноцінне лікування порушень, спровокованих дією алкоголю та наркотиків. Вибір методики лікування та препаратів, які застосовуються, залежить від стадії залежності, загального стану здоров’я пацієнта та багатьох інших факторів.

Обов’язковий етап лікування — це психотерапія. Адже залежність від наркотиків та алкоголю є не лише фізичною, а й психічною.

Лікування ігроманії в стаціонарі

Позбавлення від ігрової залежності передбачає насамперед допомогу психотерапевта. Оскільки залежність виникає на психічному рівні: людина перестає відчувати радість від будь-яких занять, окрім комп’ютерної гри, стає дратівливою, в неї часто змінюється настрій та виникають проблеми зі сном. 

Методика лікування ігрової залежності у стаціонарі обирається індивідуально. Фахівці орієнтуються на вік пацієнта, стан його здоров’я, стадії залежності та інших сукупних факторів. Можливе комплексне застосування медикаментозних та психотерапевтичних методів. 

Під час стаціонарного лікування ігрової залежності застосовують препарати для: 

 • нормалізації сну;
 • зниження тривожності;
 • боротьби з депресією та/або панічними атаками.

З психотерапевтичних методів, застосовуються: 

 • спілкування з психологом, аддиктологом;
 • групові тренінги;
 • гештальт-терапія;
 • аутогенні заняття.

Стаціонарне лікування залежностей в медичному центрі “Вітар Н”

Ми забезпечуємо якісне лікування, повну анонімність та комфортні умови для наших пацієнтів. Щоб дізнатися про стаціонарне лікування в нашому медичному центрі та записатися на консультацію, телефонуйте:

+38 (094) 993-24-55 

Часті запитання про стаціонарне лікування залежностей

Чи лікуєте ви залежних в стаціонарі примусово?
Ні, для початку лікування необхідна письмова згода пацієнтів.

Чи можливе стаціонарне лікування підлітків?

Так, звісно. За згодою батьків.

Скільки триває стаціонарне лікування?

Це залежить від багатьох факторів: стадії залежності, віку та загального стану здоров’я пацієнта. Саме тому, необхідний термін перебування в медичному центрі визначається індивідуально. 

Автор Вікторія Запорожан