Кількість алкозалежних українців зростає з кожним роком: на жаль, у цьому питанні наша держава б’є антирекорди. Алкоголізм вражає різні групи населення. Дуже часто, від цієї проблеми потерпають забезпечені люди, які мають родину, хорошу роботу, друзів. Небезпека алкогольної залежності полягає в тому, що на перших етапах вона може протікати непомітно. Маскуючись під: “один бокал пива, ну що тут такого?”, “та це ж свято, чому б не випити зайву чарку?”. Алкозалежні схильні пити наодинці, коли ніхто не бачить. А в колі родини чи друзів поводяться так, ніби у них все гаразд.

Відмова лікуватися та повне заперечення проблеми — ще одна спільна риса для багатьох людей, які надмірно вживають спиртне. Саме тому, близькі алкозалежних часто задають питання: “Чи можна лікувати від алкоголізму примусово?”. Спеціалісти медичного центру Вітар Н вже підготували на нього відповідь.

Лікування алкоголіка без його згоди. Так чи ні?

На жаль, примусове лікування від алкоголізму у Львові та інших містах України заборонене законодавством. Виняток — якщо алкоголік вчинив злочин, або його поведінка загрожує життю та здоров’ю інших людей. Наприклад, якщо ваш родич в стані алкогольного сп’яніння поводиться неадекватно, чинить домашнє насилля, ви можете викликати поліцію та карету швидкої допомоги. Людина буде доставлена в медичний заклад, а лікар-нарколог, якщо будуть підстави, зможе направити алкозалежного на примусове лікування. 

Це означає, що у більшості випадків, відправити алкоголіка на лікування у Львові без його згоди не вийде. Але якщо людина знаходиться на пізніх стадіях залежності, має неадекватну поведінку, становить загрозу для близьких людей, отримати офіційне скерування на примусову терапію можливо.

Що робити, якщо алкозалежний не хоче лікуватися?

Дуже важливо, щоб залежна від спиртного людина погодилася прийти на першу консультацію з лікарем. Оскільки під час бесіди фахівець знає, як мотивувати алкозалежного розпочати лікування, знайде підхід до кожного пацієнта.

Якщо Ви хочете переконати свою близьку людину розпочати лікування від алкозалежності, то розпочинайте розмову про це лише тоді, коли людина знаходиться у тверезому стані. Розмовляти потрібно спокійно, без докорів та звинувачень. Поясніть, що ви хвилюєтесь, спробуйте назвати аргументи за початок лікування.

Часто рятівним етапом може стати бесіда з психологом або психотерапевтом. Під час такої розмови людина з високою ймовірністю усвідомить необхідність повернутися до тверезого життя. 

Лікування алкогольної залежності в медичному центрі Вітар Н — допомога хронічним алкоголікам у Львові

В нашій клініці працюють досвідчені лікарі-наркологи, психотерапевти та суміжні спеціалісти. Ми знаємо, як працювати зі складними випадками алкоголізму, мотивувати людину дати згоду на лікування та повернутися до тверезого життя. Лікуємо анонімно. З додаткових питань звертайтеся за номером телефону:

+38 (094) 993-24-55

Часті питання про примусове лікування від алкоголізму

Як вилікувати алкоголіка без його згоди?

Звертаємо вашу увагу на те, що у більшості випадків, лікування від алкоголізму без згоди залежного неможливе. 

Скільки триває лікування від алкоголізму?

Термін лікування залежить від стадії залежності, і триває від декількох тижнів до декількох місяців. 

Як записатися на лікування від алкоголізму?

Записатися на прийом можна за номером, який вказано вище. 

Автор Вікторія Запорожан