Мова піде не про звичайну кухонну сіль, а про один з найнебезпечніших наркотиків на сьогоднішній день. Декілька років тому на ринку наркотиків нашої країни набув широкого розповсюдження дизайнерський наркотик під сленговою назвою “сіль”. Темпи розповсюдження цієї речовини набувають загрозливих масштабів.

 Що ховається за назвою наркотика “сіль”? 

Наркотик сіль –  це неформальна назва групи потужних наркотиків діючою речовиною яких є суміш катіонів (мефедрон,метадон, МДПВ та інш). Має багато сленгових назв “сіль”, “швидкість”, “ейфорія” “легал” та інш. Дія цих речовин на психіку людини схожа на дію метамфетаміну. 

Шляхи вживання 

Найчастіше наркотик розповсюджується в вигляді білого чи жовтуватого кристалічного порошку, рідше в вигляді розчину, таблеток,сумішей для паління. Шляхи вживання можуть бути різними, тому що наркотик може всмоктуватися через будь які слизові оболонки, це може бути пероральне, внутрішньовенне, ректальне, інгаляційне вживання

Після вживання “солі” – дія наркотику починається через 15-25 хвилин і може зберігатися до декількох годин чи діб. 

Перша дія речовини вибухова людина відчуває приплив енергії, немотивовану радість, невтомність, бажання спілкуватись, діяти, заводити друзів, сексуальний потяг, пропадає бажання їсти, спати.

Сольові наркомани. Як розпізнати?

 Впізнати солевого наркомана можна за зовнішнім виглядом. Це людина з червоним лицем, розширеними зіницями, спітнілий, тремтячий, балакучий, збудливий, з постійною спрагою. У залежного підвищується тиск, температура тіла, з’являється посиніння ділянок шкіри внаслідок спазму судин. Можуть виникати сверблячка, судоми, носові кровотечі, розлади ШКТ. 

Після закінчення дії наркотику часто виникає агресія, паніка, параноїдальні думки, манія переслідування, істині та несправжні галюцинації, емоційні провали. В особливо тяжких випадках виникає гострий психоз, маніакальний стан що потребує невідкладної психіатричної допомоги. В такому стані наркозалежні не контролюють свої дії та вчинки, чим створюють небезпеку оточуючим та собі. 

Залежність від солей 

Залежність від солей формується бурхливо, достатньо 3-4 вживань щоб сформувалась стійка залежність, здолати яку самостійно неможливо. 

Читайте нашу статтю: Що таке залежність?

Найчастіше наркотик починають вживати підлітки та молодь, цьому сприяють: 

  • легка доступність наркотику, 
  • низька ціна, 
  • мода на вживання, 
  • популяризація наркотиків через інтернет. 

Передумовою вживання наркотику є небажання бути білою вороною в компанії, наявність внутрішніх чи зовнішніх проблем(навчання, відносини в сім’ї, нерозділене кохання, проблеми з навчанням, вага). Першими звичайно починають бити тривогу рідні та близькі які помічають зміни в поведінці чи фізичному стані наркозалежного. 

Лікування сольової залежності 

Спроби самостійно вирішити проблему(ізоляція вдома, лікування заспокійливими, читання лекцій та нотацій, шантаж  найчастіше потерпають невдачі та втрачається час для початку лікування. Єдиний правильний варіант допомоги –  це звернутись до спеціалізованої наркологічної клініки. Саме тут під контролем лікаря нарколога, лікаря інтенсивної терапії є можливість підібрати індивідуальну програму терапії для стабілізації фізичного стану та психіки. Під контролем досвідчених психіатрів та психологів пацієнт вчиться жити без наркотиків та справлятися з виникаючим потягом до наркотику. 

Лікування наркотичної залежності у Львові

Слід розуміти що проблему залежності не можна вирішити за чітко визначений термін часу, це залежить від індивідуальних особливостей характеру, стажу вживання. Залежність не грип чи простуда, а є хронічною хворобою зі своїми загостреннями та ремісіями (час без вживання наркотиків). Саме формування стійкої ремісії є метою лікування. 

Лікування залежностей у Львові – відтепер це просто та швидко, разом із медичним центром “Вітар Н”. Телефонуйте нам цілодобово: +38 (094) 993-24-55+38 (063) 993-24-55+38 (068) 993-24-55