Спайсова наркоманія — актуальна проблема в Україні. Оскільки це явище демонструє стрімкий розвиток, першою чергою, саме серед юного покоління — підлітків та студентів. Багато молодих людей недооцінюють негативний вплив спайсів на організм: вважають їх куріння безпечним. Реальність зовсім інша. Ці наркотичні суміші швидко викликають звикання, яке стрімко перетікає в стійку наркотичну залежність. А часто — стають саме тією проміжною сходинкою, яка призводить до вживання більш важких наркотиків. 

Спеціалісти медичного центру “Вітар Н” підготували для Вас статтю, у якій ми розкажемо, що таке спайси, як зрозуміти, що Ваші близькі вживають цей наркотик та розпочати лікування. 

Що таке спайси? 

Спайс — це загальна назва курильних сумішей, в які додаються наркотичні речовини рослинного та хімічного походження. Ефект після вживання такого наркотику триває недовго — близько 2-3 годин. Але залежність формується стрімко: вже після кількох фактів вживання. 

Головна небезпека звикання до спайсів полягає в тому, що людина справді не помічає розвиток залежності. Спочатку курильні суміші використовуються для того, щоб розслабитися. Потім, коли бажаний ефект перестає наставати, доза підвищується. Людина починає курити все більше і більше, відчуває великий потяг до наркотику та безліч негативних симптомів, коли можливості отримати чергову дозу немає. 

Як зрозуміти, що людина курить спайс?

Вживання спайсів супроводжується специфічними поведінковими та зовнішніми ознаками. Зокрема, це:

 • червоні очі та розширені зіниці;
 • дуже сухі, потріскані губи;
 • почервоніння шкіри;
 • спрага та голод, які чергуються з повною байдужістю до їжі;
 • різка відмова від звичайних сигарет у курців зі стажем;
 • можлива набряклість кінцівок;
 • непослідовність мовлення, надмірна балакучість.

У періоди, коли людина не має можливості вжити чергову дозу наркотику, вона стає дратівливою, агресивною. Якщо ж говорити про соціальні фактори, які вказують на вживання спайсу, то це може бути різка зміна поведінки та кола спілкування, втрата інтересу до роботи та навчання. Залежний часто затримується, може приходити додому вночі. Спостерігаються раптові зміни настрою, нетипова для особистості поведінка. Псуються стосунки з рідними та друзями, на зауваження та питання залежний реагує агресивно. 

Чим небезпечний спайс: все про вплив на організм

Залежно від того, з яким типом наркотику була курильна суміш, можлива різна реакція організму на вживання: від умиротворення, до зорових і слухових галюцинацій, агресії та інших проявів.

У будь-якому випадку, спайси чинять сильний психічний вплив на мозок людини. Після куріння частково або повністю втрачається зв’язок з реальністю, виникають галюцинації. Хімічні токсичні компоненти, які містяться в наркотику, завдають колосальної шкоди психологічному та фізичному здоров’ю.

Детальніше про це:

 • різка відмова від спайсів при тривалому застосуванні викликає серйозну ломку, яку можна порівняти з героїновою;
 • під впливом спайсів мозок відчуває кисневе голодування, що призводить до відмирання мозкових клітин;
 • спостерігається руйнівна дія на різні органи та системи: нирки, печінку, серце; 
 • виникають спазми судин, які спричиняють погіршення роботи серцево-судинної системи;
 • виникають проблеми з репродуктивною функцією організму.

Уникнути серйозних наслідків для організму допоможе лише комплексне, своєчасне лікування. 

Лікування залежності від спайсів у Львові — допомога медичного центру “Вітар Н”

Спайсова залежність — реальна проблема, яка потребує професійної допомоги. Не чекайте, поки Ваші близькі перестануть вживати самостійно: цього може не відбутися. Звертайтеся за допомогою в клініку лікування залежностей “Вітар Н”.

Лікуємо залежності поетапно:

 1. Детоксикація – усунення фізичної залежності від наркотику.
 2. Реабілітація – усунення психологічної залежності.
 3. Ресоціалізація – отримання знань та навичок, які необхідні для нормального життя за межами клініки. 

Гарантуємо анонімне лікування наркотичної залежності у Львові, доступні ціни, комплексний підхід до проблеми. З додаткових питань та для запису телефонуйте:

+38 (094) 993-24-55

Часті питання про залежність від спайсу

Чи може людина кинути курити спайси самостійно?

Якщо йдеться про одноразове вживання цього наркотику, то деякі люди дійсно можуть свідомо перестати вживати самостійно. Проте у більшості випадків, не обійтися без професійної допомоги.

Скільки триває лікування залежності?

Приблизну тривалість лікування Вам назве лікар під час попередньої консультації. 

Як дізнатися ціну лікування наркотичної залежності у Львові?

Ознайомитися з цінами можна на нашому сайті, або звернувшись до нас за телефоном, вказаним вище. 

Автор Вікторія Запорожан