Питання жіночої наркоманії в Україні тривалий час було складним і табуйованим. Про цю проблему рідні залежної від наркотиків жінки, та й вона сама, старалися мовчати. Проте замовчування проблеми — не означає її відсутність. Як показує статистика, оціночна кількість жінок, які вживають наркотики ін’єкційно, становить понад 115 тисяч осіб. Якщо Ви або Ваші рідні теж зіштовхнулися з такою проблемою, варто звернутися за професійною допомогою. Спеціалісти медичного центру Вітар Н впевнені: шлях до здорового життя є. І починається він з усвідомлення проблеми. Сьогодні ми підготували для Вас статтю про наркоманію у жінок. Розкажемо, як формується наркотична залежність, які її причини та як впливають психоактивні речовини на жіночий організм.
Причини наркотичної залежності у жінок
Статистика свідчить, що переважна більшість наркозалежних дівчат та жінок перебувають у віковій групі 15-30 років. Ця група населення дуже вразлива, тому що психоактивні речовини поширюються переважно серед молоді. Молоді жінки пробують наркотики часто з цікавості, бажання випробувати нові відчуття. Або ж просто — маючи необхідність “влитися” в нову компанію.

Найчастіше знайомство з наркотиками жінки починають з марихуани. Вважаючи, що така речовина безпечна та не несе серйозної шкоди організму. Проте саме курильні суміші на основі марихуани часто стають саме тим “трампліном”, з якого починають наркозалежні. З часом, ефект від марихуани вже не влаштовує: жінка починає пробувати інші речовини, аж до формування серйозної залежності.

Додатковими причинами наркозалежності у жінок є:

перенесені важкі стреси, травматичні події в житті;
бажання втекти від рутини, повсякденних проблем;
спадкова схильність — дівчина зростала в сім’ї наркозалежних;
пошук нових емоцій, натхнення, сил;
соціальне середовище, толерантне до вживання наркотиків.

Наркотична залежність у жінок формується доволі швидко: як на психічному, так і на фізичному рівні. Жінка починає відчувати абстинентний сидром — говорячи простими словами, “ломка”. Озноб, температура, ломота в тілі, головний біль — щоб не відчувати ці неприємні симптоми, жінка гарячково шукає нову дозу.
Як зрозуміти, що жінка вживає наркотики?
Точні симптоми наркозалежності багато в чому залежать від типу наркотику, який вживає жінка. Проте можна виділити загальні ознаки, які повинні насторожити:

Різкі перепади настрою, зміна психоемоційного стану. В один момент жінка може бути щасливою, а в інший — почати плакати, нервуватися, поводитися агресивно.
Замкнутість та зміна звичного кола спілкування. Втрата цікавості до спілкування з друзями, ускладнення стосунків з рідними.
Низька продуктивність, проблеми на роботі та вдома.

Якщо говорити про фізичні ознаки, то часто спостерігаються:

Різка втрата ваги.
Блідість та синюшність шкіри.
Розширені зіниці.
Висипання на шкірі, лущення шкіри.
Випадіння волосся.

У загальному, особистість жінки та її зовнішній вигляд змінюються. Вона найчастіше починає виглядати менш охайно, приділяє менше часу догляду за собою.
Як наркотики впливають на організм жінки?
Негативний вплив наркотичних речовин настає з першої дози. Насамперед вживання наркотиків впливає на гормональну систему жінки. Порушується менструальний цикл. Менструації можуть повністю припинитися (явище називають “штучна менопауза”). У майбутньому це призводить до неможливості завагітніти.

Якщо ж попри вживання наркотичних речовин жінка вагітніє, ймовірність виносити та народити здорову дитину — дуже малий. Вроджені патології, дефекти фізичного та психоемоційного розвитку, серцеві вади, недостатня вага — кожну з цих проблем може мати дитина наркозалежної жінки. Разом із цим наркотики значно підвищують ймовірність викидня.

Інші наслідки вживання наркотиків для організму жінки:

Різка втрата ваги.
Проблеми зі шлунково-кишковим трактом.
Хвороби серцево-судинної системи.
Зниження імунітету.
Проблеми з зубами.

Невід’ємним наслідком вживання наркотиків є психічні проблеми. Зокрема, підвищується ймовірність розвитку тривожних розладів, депресії, неврозів та психозів.
Лікування наркозалежності у Львові — як допомагають жінкам?
Правильне лікування виконується поетапно, та починається з ретельної діагностики. Лікар оглядає пацієнтку, збирає анамнез, скеровує на дообстеження. Після цього, проводиться:

Медикаментозне лікування наркозалежності.
Психокорекція.
Реабілітація.

Після цього жінка може повернутися до здорового, повноцінного життя.
Лікування наркотичної залежності у жінок — допомога медичного центру Вітар Н
Проблема наркоманії може вразити людину будь-якого віку, статі, соціального статусу. Не варто соромитися наркозалежності: чим швидше ви звернетеся за допомогою до лікаря, тим легшим буде процес лікування. Спеціалісти клініки Вітар Н гарантують якісну діагностику, лікування згідно офіційних протоколів, індивідуальний підхід до кожного пацієнта та збереження конфіденційності Ваших даних. Щоб записатися на консультацію або дізнатися про наші послуги більше, телефонуйте за номером медичного центру Вітар Н у Львові:

+38 (094) 993-24-55
Часті питання про наркотичну залежність у жінок
Чи можна позбутися від наркотичної залежності самостійно?
На жаль, ні. Ефективно побороти цю проблему можна лише звернувшись за допомогою до лікаря-нарколога.

Чи потрібне стаціонарне лікування наркозалежності у жінок?
Саме лікування в умовах стаціонару є найбільш ефективним. Оскільки наркозалежна цілодобово перебуватиме під наглядом лікарів, мінімізується ймовірність зриву.

Скільки часу займає лікування наркозалежності?
Це індивідуально. Приблизні терміни лікування можна дізнатися після консультації.
Автор Вікторія Запорожан