З проблемою наркотичної залежності зіштовхуються чоловіки різного віку та соціального статусу. Часто все починається із вживання легких наркотиків. Згодом, чоловік пробує все нові й нові речовини, щоб посилити бажаний ефект. Залежність прогресує, а шанси позбутися від неї — стрімко падають. Спеціалісти медичного центру Вітар Н підготували для Вас статтю про вплив вживання наркотичних речовин на здоров’я чоловіків. Розповімо, як наркотики шкодять репродуктивній функції та які хвороби провокують. А також назвемо основні ознаки, які допоможуть зрозуміти, що ваша близька людина — наркозалежна.
Як наркотики впливають на репродуктивну систему чоловіків
Темі впливу наркотиків на чоловіче репродуктивне здоров’я присвячують мало уваги, й дуже дарма. Адже наркотичні речовини будь-яких типів порушують роботу статевих залоз та руйнують нормальну статеву діяльність чоловіка. Вони провокують гормональні порушення, що знижує статевий потяг, а разом із тим — ймовірність зачаття здорової дитини.

Вживання наркотиків опіоїдної групи може призвести до повного припинення статевої діяльності у чоловіків. Зловживання психотропними препаратами та деякими іншими речовинами — до імпотенції на фоні загального виснаження організму наркомана.

До важких наслідків призводить також вживання так званих легких наркотичних препаратів. Вживання марихуани впливає на плідність чоловіків, на сперматозоїди та їхню якість. Сучасні дослідження показують, що чоловіки, які нетривалий період курили марихуану, не мають в сім’яній рідині зрілих сперматозоїдів, проте мають велику кількість спотворених форм статевих клітин.

Ще одна небезпека полягає у тому, що марихуана — речовина, дія якої може спостерігатися через довгий час після припинення вживання. Навіть якщо ви припинили курити марихуану, раніші факти вживання продовжують негативно позначатися на стані організму в цілому, та на сперматогенезі зокрема. Крім того, кількість сперматозоїдів у чоловіків, які курять марихуану, значно менший, ніж у тих, хто її не вживає.
Інші наслідки наркоманії для здоров’я
Окрім негативного впливу на репродуктивну систему, наркотичні речовини суттєво знижують імунітет, призводять до розвитку хронічних хвороб та стають причиною передчасної смерті. На фоні вживання наркотиків розвиваються захворювання:

Серцево-судинної системи — в декілька разів зростає ймовірність інсульту та інфаркту.
Кровоносної системи.
Печінки, органів шлунково-кишкового тракту.
Нервової системи.

Організм наркомана — виснажений та втомлений. Він не має достатньо сил для того, щоб опиратися бактеріальним та вірусним інфекціям. А психічний стан наркозалежного чоловіка — нестабільний. Зростає ймовірність розвитку депресії, тривожності та суїцидальних думок.
Симптоми вживання наркотиків
Дуже важливо вчасно відстежити розвиток наркотичної залежності та звернутися за допомогою до лікаря. Зрозуміти, що чоловік страждає на наркоманію, допоможуть такі соціальні та психологічні ознаки:

Різка зміна кола спілкування, погіршення стосунків з родиною.
Чоловік починає затримуватися на роботі, часто без попередження зникає, вимикає телефон.
Спостерігається агресивність, різка зміна настрою, тривожність. Можлива поява депресивних епізодів.
Чоловік стає замкнутим, уникає прямої відповіді на ті чи інші питання, часто поводиться підозріло.
Періоди надмірної емоційної збудженості чергуються з пригніченим настроєм.

Фізіологічні ознаки наркотичної залежності можуть суттєво відрізнятися залежно від наркотику, який вживає чоловік. Але найчастішими симптомами з боку організму та зовнішнього вигляду є:

Втрата ваги.
Нездоровий колір обличчя.
Розширені зіниці та/або червоні очі.
Сплутане мовлення, сплутаність думок.
Тремор кінцівок.

Дуже важливо вчасно звернутися за допомогою до лікаря. Лікування наркотичної залежності на ранніх стадіях — запорука повернення до здорового, повноцінного життя. Детоксикація, реабілітація, підтримка після лікування — все це допомагає забути про згубну для організму звичку.
Лікування наркоманії у чоловіків — допомога медичного центру Вітар Н
Наші фахівці допоможуть позбутися від наркотичної залежності та стати на шлях до здорового, тверезого й повноцінного життя. В клініці Вітар Н працюють досвідчені фахівці, які гарантують не лише результативне, а й анонімне лікування кожному пацієнту. Телефон медичного центру Вітар Н у Львові:

+38 (094) 993-24-55
Часті питання про наркоманію в чоловіків
Чи можна позбутися від наркотичної залежності самостійно?
На жаль, наркотична залежність не зникає сама собою. Лікування наркоманії можливе лише під керівництвом досвідчених лікарів. Чим раніше ви звернетесь до спеціаліста, тим ефективнішим буде лікування.

Які наркотики є найбільш небезпечними для чоловіків?
Абсолютно всі наркотичні речовини несуть негативний вплив на чоловіче здоров’я. Запам’ятайте: безпечних наркотиків не існує!

Скільки часу займає лікування наркозалежності?
Приблизні терміни лікування можна дізнатися після діагностики, оскільки вони є індивідуальними.
Автор Вікторія Запорожан