Одним із найбільш небезпечних станів у алкозалежних є запій. Саме тому, дуже важливо знати, якими є його основні ознаки, як діяти, якщо Ваша близька людина перебуває в запої, та коли варто звернутися за допомогою медиків. Спеціалісти медичного центру “Вітар Н” підготували для Вас інформативну статтю про виведення із запою вдома. 

Що таке запій?

Запій — стан, який виникає на останніх стадіях алкоголізму. Він характеризується тривалим перебуванням залежного в стані алкогольного сп’яніння, регулярним вживанням спиртного (кожного дня), сильною інтоксикацією організму. 

В алкозалежних запій може тривати від декількох днів до декількох тижнів. Протягом цього часу вживаються високі дози спиртного, а стан людини викликає сильне занепокоєння у близьких та рідних. Запої можуть чергуватися з періодами відносної тверезості: декілька тижнів людина безпробудно п’є, а потім перестає це робити. Й так по колу. 

Наслідки запою згубні для фізичного та психічного здоров’я людини. Він провокує сильну алкогольну інтоксикацію, може викликати галюцинації та алкогольний делірій (білу гарячку). Найстрашнішими підсумками перебування людини в запої є інфаркт міокарда, інсульт, галюциноз та навіть летальний результат. Саме тому, якщо Ваша близька людина перебуває в запої, варто негайно звернутися за допомогою фахівців. Ігнорування проблеми — небезпечне для життя та здоров’я. 

Форми запою

Фахівці виділяють дві форми запою: істинну та хибну. У випадку хибної форми запою, алкозалежний перебуває в стані алкогольного сп’яніння протягом тижневого проміжку часу, але може відмовитися від спиртного самостійно, під впливом тих чи інших зовнішніх факторів. Наприклад, якщо потрібно виходити на роботу. 

Істинний запій — стан, який теж характеризується тривалим щоденним вживанням алкоголю. Але його відмінність від хибного — в тому, що залежний не може відмовитися від спиртного самостійно. Перервати запій можна лише звернувшись за кваліфікованою медичною допомогою. 

Основні симптоми запою

  • Щоденне вживання алкоголю протягом тривалого часу: від 7 днів до декількох тижнів або навіть місяців.
  • Постійне (або майже постійне) перебування в стані алкогольного сп’яніння. 
  • Формування абстинентного синдрому, який характеризується відмовою від їжі, нудотою, блюванням, головним болем, порушенням координації рухів.
  • Поведінкові зміни — агресивність, підвищена тривожність, проблеми з комунікацією з рідними.
  • Можлива поява або загострення психічних розладів — депресивних станів, галюцинацій, манії переслідування та інших. 

Важливо: ступінь вираженості цих симптомів залежить від загального стану здоров’я людини, її віку, статі та інших супутніх факторів. Якщо говорити про поведінкові зміни, то деякі залежні у стані запою не поводяться агресивно чи антисоціально. Вони можуть бути навпаки підкреслено доброзичливими, у піднесеному настрої. 

Лікування від запою вдома: особливості

Виведення із запою на дому — це перша допомога для залежного, яка дозволяє призупинити вживання спиртного, вивести людину зі стану сп’яніння, стабілізувати її фізичний та психічний стан. Якщо алкозалежний тривалий час (3 та більше днів) вживає високі дози спиртного, відмовляється зупинитися, а також має ознаки абстинентного синдрому, варто терміново звернутися за кваліфікованою допомогою.

Виведення із запою вдома передбачає детоксикацію організму за допомогою крапельниці. Препарат обирається залежно від віку пацієнта, стадії залежності, стану здоров’я на поточний момент часу. 

Пам’ятайте про те, що виведення від запою з виїздом на дім — не означає повне лікування від алкоголізму. Це лише зупинення запою. Після цього людина обов’язково потребує комплексного лікування від алкоголізму — дообстеження в нарколога та суміжних фахівців, консультації психіатра , психотерапевта  та ін. Таким чином, вдасться позбутися від залежності та повернутися до нормального життя. 

Виведення із запою: кваліфікована лікарська допомога від “Вітар Н”

Фахівці медичного центру “Вітар Н” проводять виведення із запою на дому у Львові, й мають великий досвід у цьому питанні. Ми гарантуємо вчасну допомогу алкозалежній людині, а також конфіденційність лікування. Телефон медичного центру “Вітар Н” у Львові:

+38 (094) 993-24-55 

Часті питання про виведення із запою

Чи можна вийти із запою без допомоги лікаря?

Якщо йдеться про хибну форму запою — так. Людина може поступово відмовитися від вживання спиртного самостійно. Але так чи інакше, ризикувати не варто, і краще проконсультуватися з фахівцем та звернутися на лікування.

Куди звертатися, якщо потрібна термінова допомога з виведенням із запою?

Ви можете зателефонувати в наш медичний центр. Контактний номер вказано вище. 

Чи завжди можна вивести людину із запою на дому?

У деяких випадках, хворий потребує термінової госпіталізації. Більш безпечним є вихід із запою в умовах стаціонару. 

Автор Вікторія Запорожан