Народження здорового малюка — мрія кожної вагітної жінки. З перших днів майбутня мама намагається ретельно дбати про свій стан: здорово харчується, обмежує навантаження, уникає стресів, багато часу проводить на свіжому повітрі. Й обов’язково — стає на облік до лікаря, щоб постійно перебувати під наглядом досвідченого фахівця. Та, на жаль, існують випадки, коли радість очікування дитини затьмарює наркотична залежність.

Вживання наркотиків під час вагітності — серйозна проблема. Залежність перешкоджає нормальному розвитку плода, й часто призводить до фатальних наслідків. Зокрема, наркотики під час вагітності можуть спровокувати:

завмирання плода;
передчасні пологи;
викидень;
затримку фізичного та психоемоційного розвитку дитини;
недостатню вагу новонародженого та безліч інших проблем зі здоров’ям.

Сучасні дослідження показують, що для наркозалежних жінок характерні швидкі та стрімкі пологи (спостерігалися в 77% випадків), хронічна плацентарна недостатність (57,5%), маса плаценти на 10-20% нижча норми.

У 95% випадків лікарі констатували факт інфекційного ураження плаценти, 85% новонароджених народились з дефіцитом маси тіла, у 81% була діагностована затримка внутрішньоутробного розвитку. У 95% малюків розвивався абстинентний синдром — говорячи простими словами, наркотична ломка. Так, вже в перші дні життя малюк переживає те ж, що й наркомани зі стажем за відсутності чергової дози. Він пронизливо кричить, часто позіхає, має проблеми з терморегуляцією, надмірно збуджений.
Наркотики і вагітність: механізм впливу
Фахівці виділяють дві форми впливу наркотичних речовин на розвиток дитини в утробі матері:

Прямий вплив — наркотики безпосередньо через плаценту потрапляють в організм дитини.
Непрямий вплив — плід страждає через гормональні збої в оргазмі матері, спровоковані наркотиками.

Якщо майбутня мати вживає під час вагітності ЛСД, героїн, кокаїн, крек, то можна сказати, що такі речовини вживає і дитина. Отруєння наркотиками у перші 3 місяці вагітності провокує серйозні патології нирок, серця, опорно-рухового апарату, затримку зростання плоду.
Яку небезпеку приховує вживання наркотиків під час вагітності?
Розглянемо вплив найпоширеніших груп наркотичних речовин на організм майбутньої матері та немовляти:

Опіати (кодеїн, морфін, героїн) — провокують ускладнення під час виношування вагітності та патології розвитку плода. Можливий достроковий розрив плодового міхура, відставання в розвитку та каліцтва у малюка. Діти матерів, залежних від опіатів, народжуються передчасно. З високою ймовірністю дитина може народитися мертвою.
Кокаїн, крек — викликають порушення температурної циркуляції та обміну речовин в організмі вагітної жінки. Недостатнє кровопостачання плоду провокує до затримки розвитку. Можливе відшарування плаценти, передчасні пологи, викидні. У матерів, залежних від кокаїну, часто народжуються діти з ДЦП та незворотніми мозковими змінами. Ці зміни часто несумісні з життям.
ЛСД — провокує затримку зростання плоду, аномалії нервової та серцево-судинної системи. Якщо дитина навіть народжується відносно здоровою (що можливо вкрай рідко), пізніше можуть спостерігатися такі стани, як гіперактивність, погана поведінка, некерованість, нервова збудливість.
Екстазі, амфетаміни — плацентарні проблеми, аномальний розвиток плоду (дитина часто має занадто малу масу тіла та велику голову). У новонароджених, чиї матері вживали екстазі та амфетаміни під час вагітності, діагностують порок серця й інші проблеми з серцево-судинною системою.

Тривалий час існував міф, що вживання марихуани під час вагітності безпечне для матері та малюка. Проте сучасні дослідження демонструють зворотне: ця наркотична речовина — не менш фатальна для плоду, ніж інші. Зокрема, вживання марихуани та курильних сумішей з її додаванням провокує пороки розвитку серцево-судинної системи дитини.
Наркоманія під час вагітності — що робити?
Вчасне звернення до фахівця та кваліфіковане лікування наркотичної залежності вагітних у Львові — це єдине правильне рішення. Адже продовжуючи вживати наркотики, вагітна жінка разом із тим продовжує наносити шкоду ще не народженій дитині.

Лікування наркозалежності під час вагітності є дуже складним процесом, оскільки організм — більш чутливий. Використовуються спеціально розроблені методики, які дозволять позбутися згубної звички без шкоди для дитини і зайвого стресу.

Пам’ятайте: чим раніше ви звернетесь до лікаря — тим більш успішним буде процес лікування!
Лікування наркотичної залежності у Львові — Медичний центр Вітар Н
Клініка Вітар Н допоможе позбутися від наркотичної залежності та стати на шлях до тверезого, здорового життя. У нас працюють досвідчені фахівці. Гарантуємо не лише результативне, а й анонімне лікування кожному пацієнту. Телефон медичного центру Вітар Н у Львові:

+38 (094) 993-24-55
Часті питання про лікування наркотичної залежності у вагітних
Чи можна позбутися наркотичної залежності під час вагітності самостійно?
Ні, самостійні (а особливо, різкі) спроби перестати вживати наркотик є небезпечними для матері та дитини. Необхідно звернутися до лікаря.

Через скільки часу я зможу перестати вживати?
Це індивідуально, і залежить від стадії залежності, стану організму та інших супутніх факторів.

З чого почати лікування наркотичної залежності у вагітних?
Зі звернення до лікаря. Фахівець проведе огляд, збере анамнез та скерує вас на дообстеження. Після цього буде обрана стратегія лікування.
Автор Вікторія Запорожан