Близько 17% від загальної кількості випадків алкозалежності припадає на жіночий алкоголізм. А регулярно вживає алкоголь (як мінімум, 1 раз на тиждень) 26% жінок. Шкоду спиртного для організму жінки не можна недооцінювати. Важливо розуміти, як зловживання такими напоями впливає на фізичне здоров’я, емоційну сферу та якість життя. Саме тому, спеціалісти медичного центру Вітар Н підготували для вас статтю про вплив алкоголю на жіночий організм. Розкажемо, які наслідки для здоров’я має захоплення спиртним, як відстежити формування залежності, як лікують алкогольну залежність у жінок.
Чому жінки починають пити?
Багато хто вважає, що жіночий алкоголізм — проблема виключно слабозахищених верств населення. Насправді ж із залежністю від спиртного можуть зіштовхнутися жінки, які мають родину, добре заробляють та, на перший погляд, живуть щасливим життям. Захоплення спиртним часто розпочинається з безневинного, на перший погляд, бажання розслабитися. Жінка може дозволити собі декілька бокалів вина за вечерею. Потім — за обідом. Згодом випивка стає незамінним супутником кожного дня, а залежність від неї проявляється на фізичному рівні.

Чому ж жінки починають пити? Причини жіночого алкоголізму, найчастіше, такі:

важкий життєвий період — втрата роботи, розлучення та інші емоційні потрясіння;
депресія та тривожність, бажання втекти від проблем;
спільне проживання з алкоголіком, алкоголізм в родині;
спадковий фактор — батьки жінки теж зловживали алкоголем.

Причини надмірного вживання алкоголю у кожної жінки індивідуальні. Але наслідок — один, і то й же. Це негативний вплив на організм.
Вплив алкоголю на організм жінки
Спиртне починає шкодити жінці не лише тоді, коли алкоголь стає згубною звичкою. А й за умови регулярного вживання. У першу чергу, спостерігаються зовнішні зміни: більш виражені зморшки, нееластична шкіра, тьмяний колір обличчя, ламке волосся.

Алкоголь суттєво зневоднює організм, призводить до гормональних проблем, порушує менструальний цикл. Він знижує імунітет, робить організм більш сприятливим до широкого спектру хвороб.
Як розпізнати алкогольну залежність?
Між помірним вживанням алкоголю та алкогольною залежністю є дуже тонка грань, яку важко відстежити. Вказати на те, що жінка залежна від спиртного, можуть наступні ознаки:

часте вживання алкоголю;
здатність за один раз випити велику кількість спиртного;
алкогольна амнезія — втрата пам’яті на момент сп’яніння;
нездатність адекватно оцінювати ступінь сп’яніння;
похмільний синдром;
утрата захисного рефлексу — блювання;
втрата можливості «зупинитись ».

Жінка, залежна від алкоголю, часто виглядає неохайно, втрачає інтерес до повсякденних справ, перестає спілкуватися з друзями. Проте відбувається це вже на більш пізніх стадіях залежності. Вона може поводитися агресивно та дратівливо, має різкі перепади настрою.
Чим небезпечний жіночий алкоголізм?
По-перше, жінки спиваються швидше. У середньому, жінці достатньо трьох років для розвитку залежності, у чоловіка ж хвороба може розвиватися десятиліттями. Це пов`язано з особливостями будови жіночого організму: меншим вмістом води та меншою масою тіла.

Алкогольна залежність негативно впливає на гормональну систему жінки. Викликає порушення менструального циклу, провокує проблеми з репродуктивним здоров’я. Діти алкозалежних жінок часто народжуються з недостатньою масою тіла, фізичними та розумовими дефектами. Алкоголь підвищує ризик викидня, а також ряду інших проблем у вагітних жінок.

Інші наслідки алкоголізму у жінок:

Захворювання печінки.
Хвороби серцево-судинної системи, найскладніші з них — інсульти та інфаркти.
Проблеми зі шлунково-кишковим трактом.
Проблеми з кровотворенням.
Скорочення тривалості життя.

Також варто зазначити, що лікування жіночого алкоголізму — доволі складне. Це пов’язано з тим, що жінки схильні тривалий час заперечувати проблему. Вони звертаються до лікаря вже на пізніх стадіях алкогольної залежності, коли лікування є більш складним та тривалим. Тому не затягуйте, якщо зіштовхнулися з такою проблемою. Чим раніше Ви звернетеся за професійною допомогою, тим результативнішою буде терапія.
Лікування жіночого алкоголізму у Львові — допомога медичного центру Вітар Н
Алкозалежність у жінок — делікатна проблема, про яку багато хто соромиться говорити в голос. Але не варто так робити. Лише вчасно звернувшись за кваліфікованою допомогою, Ви зможете повернутися до здорового, повноцінного життя. Медичний центр Вітар Н гарантує якісне та результативне лікування зі збереженням анонімності. Дбаємо про конфіденційність Ваших даних та знаємо, як допомогти кожному. Телефон клініки Вітар Н у Львові:

+38 (094) 993-24-55
Часті питання про вплив алкоголю на жіночий організм
Чи правда, що жіночий алкоголізм не лікується?
Насправді лікування залежності від алкоголю у жінок можливе на різних стадіях. Залежність від спиртного — це не вирок для жінки. Звернувшись за допомогою до спеціаліста, Ви зможете повернутися до здорового, тверезого життя.

Чи може жінка кинути пити самостійно?
Якщо залежність тільки починає розвиватися, самоконтроль та дисципліна можуть допомогти позбутися від пагубної звички. Але якщо залежність — стійка та сформована, варто обов’язково звернутися до лікаря.

Як зрозуміти, що пора звертатися до нарколога?
Як тільки ви усвідомите залежність. Як правило , родичі та друзі першими починають помічати проблему , не нехтуйте сказане ними. Чим раніше буде розпочате лікування — тим результативнішим воно буде.
Автор Вікторія Запорожан