Залежність від лікарських препаратів — делікатна проблема, яку багато хто замовчує. Але вона — не менш небезпечна, ніж зловживання алкоголем чи наркотиками, та може чинити непоправну шкоду організму. Спеціалісти медичного центру Вітар Н підготували для Вас статтю про зловживання лікарськими препаратами. Розкажемо, чому це небезпечно, якими є симптоми залежності та що робити, якщо Ви або Ваші близькі зіштовхнулися з такою проблемою.
Як виникає залежність від лікарських засобів?
Патологічна потреба в медикаментах може формуватися двома шляхами:

Тривале та неконтрольоване вживання медикаментів. Людина не дотримується рекомендацій лікаря щодо вживання медикаментозного засобу, продовжує вживати ліки після курсу лікування, самовільно підвищує дозу.
Вживання препаратів заради отримання позитивних емоцій і релаксації, нецільове застосування медикаментів. В зоні ризику тут перебувають люди, які лікуються від психічних захворювань.

Яким би способом не сформувалась залежність від лікарських засобів, вона потребує звернення за професійною допомогою. Самостійно побороти такий стан неможливо.
Групи лікарських препаратів, які можуть викликати залежність
Сучасна фармакологія пропонує тисячі препаратів для лікування тих чи інших захворювань. Частина із них, за умови недотримання рекомендацій лікаря та порушення дозування, можуть провокувати залежність. Частина з них можуть провокувати залежність:

знеболюючі;
транквілізатори;
спиртовмісні речовини;
стимулятори ЦНС;
снодійні;
стероїди;
антидепресанти.

А також окремі види медикаментів від аритмії. Вживати всі ці та інші медичні засоби необхідно лише за рекомендацією лікаря. Важливо дотримуватися дозування, яке вам призначив лікар.
Симптоми залежності від медикаментів
Спочатку тяга до медикаментозних препаратів формується на психологічному рівні. Після проникнення препарату в тканини та органи виникає фізична залежність, проявом якої є синдром відміни. Це означає, що людина відчуває різке погіршення самопочуття, якщо не вживає ті чи інші ліки. Ознаки такого стану:

звужуються судини;
турбують болі різної інтенсивності;
порушується сприйняття реальності, можливі галюцинації;
змінюється психоемоційний стан, можлива надмірна збудженість або загальмованість, виникають панічні атаки;
відбуваються скачки артеріального тиску: тиск сильно знижується або підвищується.

Окрім того, сповільнюються реакції на зовнішні подразники — людина стає млявою, неенергійною, слабкою.
Лікування медикаментозної залежності у Львові: які методи застосовуються?
Лікування залежності від ліків — складний процес. Методи терапії обираються індивідуально, з урахуванням анамнезу, загального стану здоров’я та скарг. Зокрема, використовуються такі методики:

зміна дозування або повна відміна препарату;
детоксикація в стаціонарі;
пошук і усунення вихідної причини погіршення самопочуття;
медикаментозна терапія, спрямована на стабілізацію роботи внутрішніх органів.

Важливим етапом лікування є психологічна реабілітація.
Лікування медикаментозної залежності у Львові — клініка Вітар Н
Спеціалісти медичного центру Вітар Н допоможуть вам впоратися з такою делікатною проблемою, як залежність від лікарських засобів. Гарантуємо комплексний підхід до кожного випадку, анонімне та конфіденційне лікування. Щоб записатися на консультацію, телефонуйте за номером медичного центру Вітар Н у Львові:

+38 (094) 993-24-55
Часті питання про залежність від лікарських препаратів
Як зрозуміти, що у мене залежність?
Основні ознаки — психологічна тяга до вживання препарату та фізична залежність (синдром відміни). Якщо Ви підозрюєте, що у вас — залежність від медикаментів, негайно зверніться за допомогою до спеціаліста.

Чи можна позбутися від медикаментозної залежності самостійно?
На жаль, самостійно позбутися від цієї проблеми вкрай складно. Краще якомога швидше звернутися за допомогою до лікаря.
Автор Вікторія Запорожан