На метамфетамінову залежність найчастіше страждають молоді чоловіки у віці від 20 до 40 років. Відносна доступність цього наркотику, недостатня поінформованість про наслідки його вживання, халатне ставлення до власного здоров’я через певні причини — всі ці та багато інших факторів спонукають вперше спробувати метамфетамін. Спеціалісти медичного центру “Вітар Н” сьогодні розкажуть, як зрозуміти, що Ваша близька людина вживає такий наркотик та вчасно звернутися за допомогою лікаря. 

Що таке метамфетамін?

Початково, метамфетамін — це медичний препарат, який відпускається за рецептом та використовується для підвищення активності центральної нервової системи. У низьких дозах метамфетамін застосовують при нарколепсії, ожирінні, синдромі дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ). Проте найчастіше, ця речовина вживається як наркотик: її добувають незаконно та приймають великими дозами.

Метамфетамін існує у вигляді кристалоподібної пудри чи шматків, які зовні нагадують лід. Цей наркотик вживають різними способами: ковтають, курять, розчиняють у воді та вводять ін’єкційно. Навіть одноразовий прийом метамфетаміну — вкрай небезпечний для життя та здоров’я. Випадково прийнявши завелику дозу, людина може померти від серцевої недостатності. А регулярне вживання помірних доз, своєю чергою, швидко призводить до формування стійкої залежності. 

Як ми зауважили на початку статті, найчастіше на метамфетамінову залежність страждають молоді чоловіки. Проте трапляються випадки, коли такий наркотик вживають неповнолітні: особливо у тих регіонах, де його майже безперешкодно можна придбати на вулиці. 

Ознаки метамфетамінової залежності

Зрозуміти, що людина вживає метамфетамін, можна за такими ознаками, як:

 • гіперактивна поведінка — людина знаходиться в піднесеному настрої, не може всидіти на місці, часто має хаотичні рухи;
 • розширені зіниці;
 • напружені м’язи;
 • підвищена температура тіла.

Якщо говорити про соціальні ознаки, то Вас має насторожити різка зміна кола спілкування людини, втрата інтересу до старих хобі, часті затримки на роботі/навчанні, небажання йти на контакт з близькими.

При тривалому вживанні наркотику формуються серйозні симптоми з боку психіки. Людина починає страждати на психози, напади паніки та параної. Настає моральне виснаження. З боку фізичного здоров’я спостерігаються такі симптоми, як збої в роботі різних органів та систем, висипання на тілі, судоми. Не помітити перераховані ознаки дуже важко: їх вираженість — завжди суттєва.

Вживання метамфетаміну: абстинентний синдром, наслідки для організму

Не маючи можливість тривалий час вживати метамфетамін, людина починає страждати від абстинентного синдрому. Простими словами цей процес називають “ломка”. Під час “ломки” залежний відчуває сильний біль в м’язах, людину трясе, в неї починається істерика. Через нетривалий час збудження змінюється загальмованістю — пустим поглядом, апатією. Людина не має сил навіть на те, щоб виконувати повсякденні завдання.

З часом розвиваються помилкові страхи, з’являються суїцидальні думки, можливий розвиток депресії. Тривати такий стан може не лише тижнями, а й місяцями: до 3 місяців. Тривалість абстинентного синдрому залежить, першою чергою, від стажу залежності. 

Поговоримо про те, які зміни відбуваються в організмі під впливом метамфетаміну:

 • хвороби серця та судин;
 • ураження мозку;
 • ниркова недостатність;
 • скорочення тривалості життя та інші.

Такий наркотик — дуже небезпечний. А при ін’єкційному варіанті вживання, додатково збільшується ризик зараження гепатитом, ВІЛ/СНІД.

Як лікують залежних — терапія метамфетамінової наркоманії у Львові

Лікування відбувається поетапно:

 1. Діагностика – лікар оглядає пацієнта, збирає анамнез. Далі скеровує на аналізи та додаткові консультації до суміжних спеціалістів. Головна мета цього етапу – комплексна оцінка стану організму та вибір правильної стратегії лікування. 
 2. Стаціонарне лікування — детоксикація, нормалізація фізичного здоров’я, усунення наслідків ломки.
 3. Психологічна реабілітація, яка складається з індивідуальних та групових тренінгів зі спеціалістами.

Після цього людина може повернутися до нормального, здорового та тверезого життя.

Лікування метамфетамінової залежності у Львові — клініка Вітар Н

Вчасне звернення за допомогою до лікарів — єдине правильне рішення у випадку метадонової залежності. Медичний центр Вітар Н гарантує комплексне, конфіденційне та результативне лікування залежності від метамфетаміну. Допоможемо повернутися до нормального життя та позбутися згубної звички, яка його псує. З додаткових питань звертайтеся за телефоном:

+38 (094) 993-24-55

Часті питання про лікування залежності від метамфетаміну

Скільки триває лікування?

Від декількох тижнів до декількох місяців. Тривалість терапії залежить від стану здоров’я пацієнта, стадії залежності та інших факторів. 

Чи можна позбутися метамфетамінової залежності вдома?

Найбільш ефективним є лікування в умовах стаціонару клініки. Адже таким чином вдається знизити вірогідність зривів: залежний фізично не має доступу до наркотику, перебуває під цілодобовим наглядом лікарів.

Чи виконується лікування залежності від метамфетаміну примусово?

Ні, для початку лікування необхідна згода пацієнта. 

Автор Вікторія Запорожан