Співзалежність – це аномально сильна прихильність до людини, за якої тотальний контроль стає нормою життя. Взаємодія між співзалежними людьми має хворобливий характер, негативно впливає на інші сфери життя та поступово веде до руйнування особистості. Спеціалісти медичного центру “Вітар Н” надають комплексну допомогу в подоланні співзалежності. Наш психолог для співзалежних індивідуально проаналізує ваш випадок та спільно з вами знайде шляхи розв’язання проблеми. 

Ми створили комфортні умови для лікування наших пацієнтів та турбуємося про максимальну результативність терапії. 

Як формується співзалежність?

У випадку співзалежності, один з партнерів болісно прив’язаний до іншого, який, як правило, має власну залежність — до прикладу, від наркотиків чи алкоголю. Взаємодія між цими двома особами – це безперервний потік неприйняття, конфліктів й водночас неможливості стосунки розірвати, попри весь негатив, який вони приносять. 

Співзалежність у психологічній спільноті вважають цілком адекватною реакцією на залежність. Це пояснюється просто: до прикладу, ваш чоловік вживає наркотики. Це небезпечно для життя й здоров’я, тому викликає у вас страх. Якщо людина починає вживати постійно (часто) — страх теж набуває постійного характеру. Щоб приховати випадки вживання, особа починає брехати. А у вас формуються такі почуття, як підозрілість та недовіра. 

Згодом особистість людини, яку ви любили починає деградувати: з’являються агресія, нервозність. Ваша нормальна реакція на це — бажання відгородитися. Тоді настає момент віддалення, але повністю перервати контакти з залежною людиною не виходить. Ситуація повторюється по колу знову й знову. Змінити патерни власної поведінки самостійно, без сторонньої допомоги, буває дуже важко. Тому на допомогу співзалежним приходить консультація психолога – звільнення від співзалежності.

Ознаки співзалежності

Співзалежні стосунки небезпечні тим, що особа, яка в них перебуває, не б’є на сполох відразу. Адже розуміння того, що ситуація не вирішиться сама собою й потребує сторонньої допомоги, з’являється тоді, коли власні моральні ресурси вже виснажені.

Для успішного розв’язання проблеми, важливо розпізнати співзалежність та звернутися до психолога у Львові якомога раніше. Ознаками співзалежності є:

  • Надмірний контроль своїх та чужих почуттів, вчинків. При цьому контроль не послаблюється навіть тоді, коли він дає протилежний від очікуваного результат, й ще більше дестабілізує ситуацію.
  • Часткове або повне “розчинення” в іншій людині, поступова втрата зацікавленості у власному житті та власного “Я”. Нездатність адекватно окреслити визначити, де закінчується власне “Я” та починається “Я” іншої людини.
  • Задоволення чужих потреб на шкоду собі. Ситуація повторюється на регулярній основі.
  • Продовження травматичних відносин з людиною з особистісними проблемами. Характер цих проблем може бути різним: алкоголізм, наркоманія, агресивність, хвороблива імпульсивність та ін. При цьому відносини абсолютно очевидно шкодять вам.
  • Постійні емоційні переживання. Також може спостерігатися й протилежне явище: повна втрата будь-якої емоційної чутливості.
  • Допомога й надмірна опіка над залежною людиною. Ви намагаєтеся постійно опікуватися іншою людиною, берете на себе відповідальність за її почуття, емоції та вчинки. 
  • Толерантність до негативних вчинків та неприйнятної поведінки залежної людини. Ви прощаєте людині нехтування, агресію, брехню та інше негативне ставлення до вас.

Своєю чергою, для співзалежних відносин у цілому є характерними такі риси, як:

  • відсутність психологічної автономії обох учасників відносин — моральна, емоційна та фізична залежність;
  • занижена самооцінка обох учасників
  • неусвідомлювана ірраціональна поведінка, яка пізніше викликає відчуття жалю та сорому.
  • нестабільність емоційних станів співзалежних, аж до розладів;
  • проблеми з фізичним здоров’ям.

Наявність хоча б одного або двох ознак з цього списку — це пряма необхідність звернутися у центр психологічної допомоги у Львові. Адже затягування зі зверненням до спеціаліста спровокує погіршення вашого емоційного стану та, у деяких випадках, серйозні психологічні проблеми.

Як позбутися співзалежності?

Звільнення від співзалежності — це тривалий процес, який має відбуватися під чітким контролем спеціаліста. У випадку наявності співзалежності вам надається психологічна допомога: кількість необхідних сеансів психолога у Львові визначається індивідуально, залежно від особливостей конкретного випадку. 

Але якщо вже зараз ви задаєте собі питання, як вийти зі співзалежності, це і є першим кроком до розв’язання проблеми. Наступний крок — це звернення до кваліфікованого психолога, який знає, як працювати зі співзалежними пацієнтами. 

Ціна консультації психолога в центрі “Вітар Н”

Вартість консультації та повноцінного ведення вашого випадку розраховується індивідуально. Щоб ознайомитися з цінами зателефонуйте до адміністраторів нашого медичного центру. Ми детальго зорієнтуємо вас за переліком послуг та їх вартістю.